4 хвилини

Як відкрити свій бізнес

Люди діляться на два типи: ті, хто віддає перевагу праці за наймом, і ті, хто шукає можливості самостійної реалізації. Ця стаття присвячена тим, хто хоче розпочати свій шлях у підприємництві та самостійно створити справу, яка приноситиме задоволення та гарний заробіток.

Який бізнес можна розпочати з нуля

Існує кілька форм бізнесу, кожна з яких має особливості. Підприємці, які хочуть відкрити свій бізнес з нуля, мають як мінімум знати відмінності:

Індивідуальне підприємництво – це найпопулярніша форма ведення бізнесу. Індивідуальний підприємець несе особисту відповідальність за всіма боргами та зобов'язаннями бізнесу, а також має право самостійно розпоряджатися прибутком.

Партнерство — це бізнес, яким володіють дві або більше людини. Партнери поділяють прибуток і збитки бізнесу, і кожен партнер несе особисту відповідальність за борги та зобов'язання компанії.

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – це юридична особа, яка пропонує своїм власникам обмежену особисту відповідальність за боргами та зобов'язаннями бізнесу. Такий бізнес існує як би "відокремлено" від своїх власників.

Акціонерне товариство — це юридична особа, яка володіє майном, та може продавати акції для членства у товаристві. Члени поділяють прибуток та збитки бізнесу, а також мають право голосу у процесі прийняття рішень.

Кожна форма бізнесу має позитивні та негативні сторони. Якщо ви зовсім новачок, почати краще з ІП ​​чи партнерства.

 

Дізнайтесь більше про те, як не прогоріти у партнерському бізнесі

Як розпочати свій бізнес без грошей

Є низка бізнесів, які можна розпочати з нуля практично без наявності стартового капіталу. Суть полягає в тому, щоб знайти можливість, що відповідає вашим навичкам та інтересам, а потім вивчити галузь та ринок, щоб визначити, чи є попит на продукт чи послугу, і чи готові за це платити.

Ось кілька бізнес-ідей для старту:


Онлайн-бізнес. Оскільки інтернет-технології стають все більш доступними та популярними, відкриття онлайн-бізнесу — чудовий спосіб вийти на ринок із мінімальними початковими витратами. Наприклад, це може бути інтернет-магазин або продаж на маркетплейсах за системою дропшипінгу.


Дізнайтесь більше про те, що таке дропшипінг

 

Існує безліч доступних і недорогих платформ та сервісів, які спрощують створення інтернет-магазину або веб-сайту залежно від потреб та обраної ніші.


Надання послуг
. Якщо у вас є певні навички або талант, які можуть бути корисними іншим, подумайте про те, щоб пропонувати свої послуги на платній основі.

Чим ви любите займатися? У чому ви профі? Існує безліч веб-сайтів та онлайн-спільнот, де фрілансери можуть спілкуватися з потенційними клієнтами, тому перед початком роботи проведіть невелике дослідження, щоб дізнатися попит.

Вже після того, як ви створите портфоліо та знайдете перших клієнтів, ви можете подумати про створення власного веб-сайту чи блогу, щоб продемонструвати свою роботу та залучити нових клієнтів.


Домашнє виробництво.
Навіть великі корпорації колись розпочиналися з майстерні, гаража чи кухні! Завдяки низьким накладним витратам та можливості самостійно встановлювати години роботи, домашнє виробництво може стати чудовим способом розпочати бізнес із мінімальним ризиком.

Є багато різних типів виробництва, якими ви можете запустити вдома, тому проведіть невелике дослідження, щоб визначити який з них найкраще підходить для вас. Також відштовхуйтесь від власних уподобань — хтось вміє ремонтувати машини, хтось варити мило.


Прямі продажі.
Якщо ви товариські і любите людей, прямий продаж може стати для вас гарним варіантом. Багато косметичних і продуктових компаній пропонують товари, які можна продавати особисто або через інтернет, що дозволяє легко розпочати роботу без будь-яких попередніх витрат.

Ключем до успіху у прямих продажах є пошук продукту чи послуги, яких потребують люди, та був створення клієнтської бази з допомогою реклами.

Відкриття бізнесу: з чого почати

Є кілька пунктів, які потрібно з'ясувати і виконати для того, щоб відкрити свій власний бізнес (і не прогоріти в перший рік його роботи).

 1. Проведення дослідження. Одним із найважливіших аспектів для початку будь-якої нової справи є забезпечення попиту на те, що ви хочете запропонувати. Це означає, що потрібно провести маркетингове дослідження та економічно обґрунтувати послугу/товар, перш ніж інвестувати час або гроші у відкриття бізнесу.
  Розуміючи, хто є вашою цільовою аудиторією і чого вони хочуть/чого потребують, ви можете відповідним чином адаптувати свої продукти чи послуги та збільшити шанси на успіх.
 2. Вивчення конкурентів. Перед відкриттям бізнесу вам потрібно дізнатися про конкуренцію у вибраній галузі. Якщо вже є багато великих компаній, які конкурують за клієнтів, новачкові може бути важко виділитися.
  Вам потрібно знайти спосіб зробити свій бізнес унікальним, будь то пропозиція більш якісних/привабливих/дешевих/вставити своє продуктів чи послуг, ніж у ваших конкурентів, або пошук ніші на ринку, яку вони не обслуговують.
 3. Створення надійного бізнес-плану.Після того, як ви визначили ринок, наступним кроком буде складання комплексного бізнес-плану.
  У цьому документі повинні бути викладені ваші бізнес-мети, стратегії їх досягнення та ресурси, які вам знадобляться, щоб втілити своє бачення в життя. До того ж добре продуманий бізнес-план необхідний для залучення інвесторів та забезпечення фінансування, якщо своїх коштів у вас не достатньо.
 4. Отримання ліцензій та дозволів. Залежно від типу бізнесу, який ви хочете відкрити, за законом можуть знадобитися певні ліцензії або дозволи. Дізнатись, що потрібно саме для вашого бізнесу, обов'язково потрібно перед його відкриттям! Невиконання цієї вимоги може спричинити величезні штрафи або навіть повне закриття бізнесу в майбутньому.
 5. Забезпечення фінансування та стартового капіталу. Однією з найбільших проблем, які стоять перед новим бізнесом, є отримання фінансування для початку роботи. Переконайтеся, що ви маєте реалістичне уявлення про те, скільки грошей вам знадобиться, перш ніж стати на шлях підприємництва.
  Якщо у вас немає особистих заощаджень, які можна використовувати як стартовий капітал, подумайте про те, щоб звернутися до друзів/членів сім'ї або вивчити кредити для малого бізнесу. Є також низка державних грантів для тих, хто хоче розпочати свій власний бізнес у певних сферах.
  Обов'язково вивчіть всі можливі варіанти з урахуванням того, як швидко ви зможете погасити заборгованість і що робитимете у випадку, якщо справа прогорить.
 6. Моральна готовність. Відкриваючи свій бізнес, ви повинні бути готовими до того, що може пройти час, перш ніж він почне приносити відчутний прибуток. Швидше за все, вам доведеться витратити час, щоб зрушити справу з мертвої точки, знайти базу клієнтів і найняти достатньо співробітнику, щоб не виконувати всі завдання самостійно.
  Будьте готові попрацювати на старті і переконайтеся, що ви захоплені своєю бізнес-ідеєю, перш ніж зробити рішучий крок.
 7. Відповідність законодавчим нормам. Нарешті, вам слід проконсультуватися з юристом або бухгалтером, щоб переконатися, що ви дотримуєтеся всіх юридичних вимог для відкриття бізнесу у своєму місті, регіоні чи країні.
  Також існує безліч податкових правил, яким повинні відповідати компанії, і важливо переконатися, що ви їх дотримуєтеся. Це допоможе уникнути можливих юридичних проблем у майбутньому.

Взагалі, варто визнати, що відкриття власного бізнесу – це завдання із зірочкою, яке можна вирішити, якщо ви готові працювати. Використовуючи ці поради, ви значно підвищите свої шанси на успіх і зможете сміливо втілити свої підприємницькі мрії в реальність.

Ще більшу можливість цьому забезпечить чіткий план дій.

Як відкрити свій бізнес: покроковий план

Універсального плану відкриття бізнесу немає. Конкретні кроки залежать від галузі, бізнес-моделі та рівня підприємця. Тим не менш, можна виділити кілька загальних пунктів, без яких ідея провалиться ще на старті:


1. Виберіть форму та зареєструйте свою компанію.
Важливим кроком у відкритті власного бізнесу є вибір організаційно-правової форми, яка найкраще відповідає вашим потребам (дивитися перший пункт статті), а потім реєстрація вашої компанії у відповідних державних органах.

Але робити це варто, коли ви протестуєте затребуваність і зрозумієте, що зможете забезпечити окупність бізнесу. Поки ви не перевищуєте існуючі ліміти прибутку бізнесу за рік, можна обійтися без реєстрації.


2. Знайдіть відповідне місце.
Незалежно від того, який бізнес ви запускаєте, будь це кав'ярня або інтернет-магазин, важливо знайти відповідне місце. При пошуку комерційної нерухомості враховуйте такі фактори, як пішохідний рух, наявність/доступність паркування, правила зонування та умови/вартість оренди.

А якщо ви плануєте вести онлайн-бізнес, обов'язково оберіть надійного постачальника веб-хостингу, який забезпечує шифрування даних (SSL) та щоденне резервне копіювання.


3. Найміть співробітників або знайдіть підрядників.
Жоден бізнес не може функціонувати без команди, тому важливо виділити час на пошук співробітників чи підрядників, які поділяють ваше бачення та цінності.

Під час створення команди шукайте людей з навичками та досвідом, необхідними для досягнення ваших бізнес-цілей. Крім того, не забудьте перевірити рекомендації та забезпечити пробний період, перш ніж пропонувати роботу та офіційно оформляти людину в штат.


4. Виберіть систему обліку.
Якісна система обліку та автоматизації — обов'язковий елемент для успішного старту бізнесу. Ну і для того, щоб він не лише вистояв, а й міг розвиватись на висококонкурентному ринку.

Для старту краще вибирати універсальні рішення, які зростатимуть разом із бізнесом, наприклад, програму для малого бізнесу RemOnline. Ця програма поєднує склад, замовлення, аналітику, фінанси та клієнтів в одній вкладці браузера. Також програма має кілька тарифних планів, які можна підвищувати залежно від кількості працівників та точок. 


програма для малого бізнесу RemOnline

RemOnline — це універсальна програма для більшості типів бізнесу. Переконайтеся, що вона підійде саме вам. Зеєструйтеся та спробуйте безкоштовно протягом тестового періоду.5. Розробіть маркетингові матеріали та створіть фірмовий стиль.
Тепер, коли у вас є все необхідне, настав час приступити до реклами вашого бізнесу! Це включає розробку веб-сайту, створення візуальної ідентичності бренду, яка сподобається цільовій аудиторії, а також стратегії просування товарів/послуг на ринку.


Майте на увазі, що ефективний маркетинг вимагає постійних зусиль, тому не бійтеся експериментувати з різними тактиками, доки не знайдете те, що найкраще підходить для просування конкретного продукту чи послуги.

Який бізнес можна відкрити та як: висновки

Відкрити з нуля можна будь-який бізнес. А от зробити так, щоб він працював та приносив прибуток, може не кожен. Використовуйте ці поради, щоб забезпечити стабільну роботу компанії зі старту. І пам'ятайте, що відкриття бізнесу — це не миттєвий процес. Для того, щоб зрушити справу з мертвої точки, потрібні час, зусилля та рішучість. Але якщо ви готові докласти зусиль, то немає жодних причин, через які ви не можете здійснити свої підприємницькі мрії.