5 хвилин

Що таке дропшипінг: тренди, можливості, проблеми

Індустрія електронної комерції останніми роками переживає справжній бум. Експерти передбачають, що до кінця 2022 року інтернет-продаж досягне 4,5 трильйона доларів. Дропшипінг – популярна бізнес-модель у сфері онлайн-торгівлі, яка може бути надзвичайно прибутковою, якщо знати тонкощі та діяти правильно.

Якщо ви тільки думаєте про те, щоб створити майданчик для продажу і почати дропшиппінг-бізнес або вже ведете його, вам потрібно знати про останні тенденції та зміни, щоб залишатися на плаву та випередити конкурентів. Ми зібрали все, що вам потрібно знати про дропшипінг, у цій статті.

Зміст

Що таке дропшипінг і як він працює?
Тенденції дропшипінгу
Недоліки дропшипінгу
Можливості дропшипінгу
Що потрібно для дропшипінгу?
Як почати роботу з дропшипінгу 
Чи можна реально заробити на дропшипінгу?
Висновки

Що таке дропшипінг і як він працює?

Дропшипінг – це бізнес-модель онлайн-торгівлі, за якою компанії продають товари без наявності власних запасів чи ліній продукції.

Як це можливо? Допустимо, ви займаєтеся дропшипінгом. Коли клієнт розміщує замовлення на вашому сайті, замовлення перенаправляється вашому постачальнику, який доставляє товар безпосередньо клієнту. Тобто ви виступаєте посередником між клієнтом та постачальником товару, заробляючи на націнці. Така бізнес-модель має свої переваги:

 • На відміну від інших бізнес-моделей в електронній комерції, які вимагають значних стартових інвестицій на закупівлю товару, його виробництво та організацію зберігання, ви можете розпочати дропшипінг із невеликим бюджетом.
 • Вам не потрібно турбуватися про виробництво товарів чи управління складськими запасами, що дозволяє зосередитися на інших аспектах свого бізнесу та забезпечує швидке зростання. Як тільки ви знайдете хорошого постачальника, налаштувати процеси буде відносно легко.
 • Низькі накладні витрати, тому що вам не потрібне місце для зберігання великої кількості товарів.
 • Гнучкість розташування — ви можете вести свій бізнес з будь-якої точки світу. Система дропшипінгу не прив'язує до місця, адже вам не потрібно упаковувати та надсилати товари клієнтам.


У чому відмінність дропшипінгу від фулфілменту?

Дропшипінг — це бізнес-модель, у якій підприємці продають товари, не маючи власних товарів чи виробництва. Фулфілмент ж це повний процес продажу — від зберігання та упаковки до відправки замовлень для клієнтів інтернет-магазину.

Ось кілька трендів, які будуть популярні як у дропшипінгу, так і в інших моделях продажів у 2023 році.

Тенденції дропшипінгу

Чат-боти
Це комп'ютерні програми, які імітують людську манеру спілкування за допомогою штучного інтелекту (ШІ). У бізнесі вони зазвичай використовуються для автоматизації служби підтримки клієнтів і можуть бути дуже ефективними під час обробки простих запитів. У 2023 році кількість компаній, які використовують чат-ботів на своїх сайтах і в соцмережах, зросте, оскільки вони більш легко навчаються і стають більш доступними.

Відеоконтент
Це один із найпотужніших доступних маркетингових інструментів, і цілком очікувано, що у 2023 році все більше компаній використовуватимуть його для просування своїх товарів та послуг.

Голосовий пошук
Ще один тренд, який стає дедалі популярнішим. Це пов'язано з тим, що завдяки розумним колонкам стало можливо надсилати запити до пошукових систем за допомогою голосу замість того, щоб вводити ключові слова вручну. Це спрощує життя, а значить ставатиме лише популярнішим у майбутньому.

Торгівля у соцмережах
Популярні соцмережі, такі як Instagram та Facebook, вже давно використовують модель дропшипінгу для продажу. Тим не менш, очікується ще значне зростання електронної торгівлі в соцмережах, оскільки платформи спрощують для бізнесу продаж товарів та послуг своїм клієнтам.

Зростаюча популярність інтернет-продажів відкриває багато можливостей як для тих, хто тільки планує займатися дропшипінгом, так і для тих, хто вже працює у сфері торгівлі.

Можливості дропшипінгу

 1. Підвищений попит на інтернет-покупки. Пандемія збільшила популярність онлайн-торгівлі, і очікується, що цей тренд продовжиться найближчими роками. Зараз люди роблять покупки в інтернеті більше, ніж будь-коли, що створює величезні можливості для дропшиперів.

 2. Нові ринки та ніші. Зі зростанням попиту на онлайн-покупки з'являються нові можливості для виходу на нові ринки для продавців. Якщо ви зможете знайти  на ринку нішу, яка ще не обслуговується великими гравцями, то швидке зростання забезпечене.

 3. Нові технології. Ще одна можливість, яка є у сучасних дропшиперів – це технології. Зараз доступно більше інструментів і платформ, ніж будь-коли раніше, які спрощують налаштування процесів та ведення успішної торгівлі.

Але незважаючи на всі можливості, які відкриваються перед підприємцями, складнощі цієї бізнес-моделі теж мають. Їх варто знати та враховувати перед початком роботи.

Недоліки дропшипінгу

Пошук хорошого постачальника
Однією з найбільших проблем, з якими стикаються дропшиппери, є пошук хорошого постачальника, який може надати якісну продукцію за розумною ціною. Важливо не поспішати з пошуком постачальників і ретельно перевіряти їх, перш ніж брати він зобов'язання співробітництва.

Робота з поверненням
Ще одна проблема, з якою стикаються дропшиппери, пов'язана із поверненням товарів від клієнтів. Оскільки ви не контролюєте виробничий процес доставки та відвантаження товару, завжди існує ризик того, що вони будуть пошкоджені в дорозі або не виправдають очікувань клієнтів. Навіть якщо постачальник зробить помилку, питатимуть за це з вашої компанії.

Високий рівень конкуренції
Індустрія електронної комерції дуже конкурентна, і дропшипінг не є винятком. Щоб досягти успіху, вам потрібно знайти спосіб виділитися з натовпу та запропонувати щось унікальне для своїх клієнтів.


Але свої складнощі мають кожен бізнес у будь-якій сфері. За хорошої підготовки з ними вдасться впоратися без втрат для компанії.

Що потрібно для дропшипінгу?

Крім високої мотивації та навичок продажу, щоб почати бізнес у дропшипінгу, вам знадобиться:

 1. Визначитись із товаром, який ви хочете продавати. Що можна продавати дропшипінгом? Високий потенціал продажів має одяг, косметичні та доглядові засоби, електроніка та домашній декор.
 2. Знайти постачальників, які готові продавати свою продукцію за системою дропшипінгу.
 3. Вибрати платформу для створення та розміщення вашого магазину (наприклад, PromUa).
 4. Підібрати систему обліку з можливістю інтеграції з інтернет-магазином.

RemOnline, наприклад, це програма, яка допомагає автоматизувати продаж та вести облік товарів. Система обліку інтегрується з популярною платформою для запуску інтернет-магазинів PromUa, що дозволяє:

 • налаштувати передачу залишків товару зі складу RemOnline в інтернет-магазин PromUa,
 • налаштувати отримання замовлень з інтернет-магазину PromUa до RemOnlineу для подальшої обробки за допомогою онлайн-конектора Apix Drive.

Коли етап підготовки закінчено, можна розпочати продаж.

Як почати роботу з дропшипінгу

Ми підготували короткий план того, як розпочати дропшипінг-торгівлю:

1. Після того, як ви вибрали платформу для електронної комерції, налаштуйте свій інтернет-магазин. Вам знадобиться доменне ім'я інтернет-магазину та хостинг, а також фото та опис товарів, умов оплати та доставки.

Ви можете запросити фотографії товару у постачальників. Подбайте про те, щоб вони були якісними, а опис якомога точнішим, щоб вашим майбутнім клієнтам було легше визначитися з вибором.

Добротний каталог товарів з гарними інформаційними картками товарів, розбитий на категорії для кращого пошуку — те, що не треба шкодувати час.

2. Обговоріть умови оплати та доставки з постачальником, уклавши договір про співпрацю. Пам'ятайте, що постачальники будуть доставляти товари клієнтам безпосередньо від вашого імені, тому питання упаковки та подачі товару також треба закрити.

3. Після того, як ви вирішили всі організаційні питання, настав час почати рекламувати ваш магазин! Є багато способів просування, які включають SEO оптимізацію, платну рекламу, контент-маркетинг та інші. Вибір методу залежить від товару, що продається, цільової аудиторії і ніколи не обмежується чимось одним.

4. Найприємніший крок – почніть продавати та отримувати прибуток! Тепер у вашій роботі починається найцікавіше. Коли клієнт залишає та оплачує замовлення, просто зв'язуйте з постачальником, і він відправить товар безпосередньо вашому клієнту від вашого імені.Дізнайтесь більше про те, як створити інтернет-магазин з нуля

Чи можна реально заробити на дропшипінгу?

Очікується, що у 2023 році продаж по дропшиппінгу становитиме 102 мільярдів доларів. Тому, якщо ви переймалися прибутковістю такої моделі, можете сміливо починати працювати і заробляти.

Дропшипінг — це законна, а головне популярна бізнес-модель, яка дозволяє підприємцям розпочинати та вести свій власний бізнес із невеликим ризиком збитків та стартовими вкладеннями. Завдяки дропшиппінгу ви можете швидко запустити інтернет-магазин і почати продавати товари, не турбуючись про ведення складських запасів, зберігання великої кількості товарів або доставку. Тому пробуйте, працюйте та заробляйте гроші в своє задоволення :)

У чому суть дропшипінгу: висновки

Дропшиппінг дозволяє займатися продажами, заощадивши на організації складу та зберіганні товарів. Для успішної реалізації такої моделі потрібно знайти постачальників, платформу для розміщення інтернет-магазину та якісну систему обліку.

У 2023 році популярність даної бізнес-моделі лише зростатиме, що відкриває нові можливості та ринки для підприємців. Але свої складнощі також є: висока кількість конкурентів і залежність від постачальників можуть призвести до труднощів у роботі.

Незважаючи на це, правильна організація процесів з постачальниками, відповідний маркетинг та відповідальний підхід допоможуть отримувати прибуток від реалізації товарів за схемою дропшипінгу.

comments powered by Disqus