Хмарні технології в сучасних реаліях

Облачные технологии в 2017 году

За останнє десятиліття значимість хмарних технологій для IT-індустрії виросла в рази. Аналітична компанія Gartner шість років поспіль включала «хмари» в ТОП-10 технологічних трендів. Про перехід хмарних технологій з розряду новомодних тенденцій до категорії стандартних робочих інструментів свідчить той факт, що в 2016-му році вони були виключені зі згаданого списку. А як справи йдуть сьогодні?

Так як індустрія хмарних обчислень розміняла вже другий десяток, не варто дивуватися превеликий кількості всіляких сервісів: Google Docs і Gmail - для офісної роботи, Google Maps і Яндекс.Карти - для навігації, HipChat і Slack - для спілкування та спільної роботи, Asana - для управління проектами. Нові та вже існуючі бізнес-інструменти також переносять на приватні або публічні «хмари», і зустрічається це все частіше.

Облачные сервисы в 2017 году

Корпоративні гіганти, на зразок Amazon і Oracle, стрімко розвивають свої хмарні платформи Amazon Web Services і Oracle Cloud. Згадані компанії пропонують найрізноманітніші сервіси, починаючи з рішень для зберігання даних і закінчуючи інструментами для розробки ПО. Хмарні платформи надають компаніям більш дешевий і значно більш надійний, в порівнянні з класичними коробковими рішеннями, сервіс.

В першу чергу, така ситуація обумовлена ​​«розумним» розподілом ресурсів «хмари» між його користувачами. Якщо раніше навіть найменші компанії купували виділені сервера для зберігання даних і роботи з поштою, використовуючи можливості машин лише на 20%, то зараз ситуація кардинально змінилася: система віртуалізації дозволяє виділити кожного замовника стільки ресурсів, скільки йому необхідно. Ця ж технологія забезпечує високий рівень безпеки: резервна копія Вашого сервера, включаючи всі персональні дані, може бути збережена в будь-який момент.

Использование SaaS в 2017 году

Найбільш швидке зростання серед існуючих форм хмарних обчислень демонструє Software-as-a-Service, - програмне забезпечення як послуга. SaaS-модель передбачає оплату за використання готової IT-інфраструктури: замість того, щоб самостійно будувати всі необхідні сервіси, користувач отримує їх у провайдерів рішень у міру необхідності.

За оцінками дослідницької компанії IDC, до 2018-го року SaaS охопить третину світового ринку корпоративного ПО, а щорічний дохід компаній, що надають SaaS-послуги, складе близько 50,8 млрд доларів США. Для порівняння, за оцінкою цієї ж компанії, в 2013-му році аналогічний показник дорівнював 22,6 млрд доларів США.

Компанія Skyhigh, проаналізувавши дані більш ніж 30-ти мільйонів користувачів і більше 600-та великих компаній, призводить нам такі цифри, що стосуються використання SaaS:

  1. Середня компанія використовує 1427 різних хмарних сервісів;
  2. Середньостатистичний офісний співробітник в країнах Північної Америки та ЄС використовує 36 хмарних сервісів в своїй роботі;
  3. Середнє підприємство використовує 210 різних хмарних сервісів для забезпечення спільної роботи (Slack, Asana і т.д.);
  4. 18,1% файлів, завантажених в хмарні служби обміну файлами, містять конфіденційні дані.

Перспективы развития облачных технологий

Скажу також, що наведені дані не цілком точно відображають статистику країн СНД, але яскраво демонструють тенденції, які ми зможемо спостерігати в найближчому майбутньому. Значні переваги SaaS-моделі перед класичної, такі як: низька вартість, безпеку, надійність і зручність використання, - безсумнівно приведуть до стрімкого зростання кількості сервісів. Одним з очевидних наслідків таких змін є зміна вектора інформаційних атак, так як IT-інфраструктура стає все більш і більш захищеною. Сервера Google, Amazon і Oracle, наприклад, охороняються висококласними фахівцями, на відміну від середньостатистичного сервера, налаштованого приходять системним адміністратором. Також слід очікувати підвищення кількості атак в сфері так званої соціальної інженерії і, як результат, масового впровадження двофакторної аутентифікації, а також інших способів захисту.

Для малого бізнесу і стартапів статистика трохи інша. Дослідження, опубліковане хмарним провайдером BCSG в 2016-му році, говорить про те, що 64% ​​з 600-а опитаних компаній коли-небудь використовували або використовують хмарне ПО. Найчастіше стартапам і невеликим компаніям необхідні три сервісу, добре зарекомендували себе в таких сферах, як робота з електронною поштою, створення сайтів і прийом платежів.

Перспективи, які відкриває нам використання хмарних технологій, величезні. По-перше, це - висока якість послуг, що надаються і сервісів, що дозволить компаніям працювати більш ефективно. Як наслідок, варто очікувати зміни ринку праці в IT та інших областях, адже фахівці, здатні підтримувати інфраструктуру середніх компаній, залишаться без роботи. З іншого боку, створення якісних сервісів вимагатиме все більшої кількості кваліфікованих програмістів.

comments powered by Disqus