Хмарні сервіси і сучасні методи ведення бізнесу

Облачные хранилища приходят на смену локальным серверам

З недавніх пір навіть далекі від бізнесу люди стали помічати певну економічну тенденцію, пов'язану з ростом обсягу послуг, що надаються. Суворі закони нашого світу і бажання підвищити ефективність виробництва зумовлюють дії учасників ринку. Глобалізація і стрімкий розвиток інформаційних технологій, в свою чергу, дозволяють розширювати спектр доступних послуг і надавати їх все більш якісно.

Недостатки использования локальных серверов

Як приклад розглянемо процес розвитку IT-інфраструктури. П'ятнадцять років тому ведення бізнесу будь-якого розміру, за винятком невеликих підприємств, вимагала наявності поштового і файлового серверів, забезпечення їх же безпеки, спостереження за діями співробітників і виконання безлічі інших, але таких необхідних дій. Це виливалося в додаткові витрати: як на покупку устаткування і програмного забезпечення, так і на утримання щодо кваліфікованого фахівця. На даний момент подібні, але незрівнянно більш якісні послуги можна отримати за помірну плату.

Популярные облачные сервисы и облачные хранилища

Справді, продукти сучасних компаній, що надають послуги з SaaS-моделі (програмне забезпечення як послуга), задовольняють потреби більшості людей. Згадайте Google Docs, функціональності якого цілком достатньо для роботи офісного співробітника. На момент написання цієї статті, вартість пакета професійних додатків, включаючи додатковий простір в хмарному сховище Google Drive, становить близько 5-и доларів на місяць. Навіть компанія Microsoft, десятиліттями випускає настільні додатки, взяла на озброєння сервісних підхід в Office 365. Але сфера застосування хмарних сервісів не обмежена, грубо кажучи, форматуванням тексту і зберіганням даних, адже той же Microsoft Azure дозволяє виконувати наукові розрахунки і збирати аналітичну інформацію про клієнтів .

Вже згадана схема роботи вигідна для споживачів, головним чином за рахунок зниження операційних витрат і зменшення кількості аварійних ситуацій. Важливо розуміти, що не одна тисяча людино-годин було втрачено саме в результаті поломок серверів. Добре, коли можна просто замінити що вийшла з ладу деталь. А якщо «полетить» єдиний жорсткий диск, на якому зберігається критично важлива інформація? Природно, ймовірність поганого результату можна знизити до прийнятного рівня, налаштувавши систему резервного копіювання або продублювати сервери. Проте, це додаткові витрати і турботи, а мужик, як відомо, не хреститься, поки не чує грому. Використання хмарних сховищ разом нівелює всі проблеми, знижуючи ризики і усуваючи ймовірність раптового призупинення робочого процесу. Про зекономлених нервах говорити не доводиться, тут і так все гранично ясно.

Возможности и функции облачных сервисов

Чи не виявляються в програші і постачальники подібних послуг. В результаті об'єднання серверів, а також використання сучасних технологій віртуалізації собівартість створення і підтримки необхідної малому бізнесу IT-інфраструктури знижується в рази. Наприклад, одне з базових переваг віртуалізації - можливість використання максимально можливої ​​кількості машинних ресурсів. Якщо сервер якої-небудь компанії простоює або не справляється з поставленим завданням, віртуальне середовище дозволяє виділяти стільки ресурсів, скільки необхідно в даний конкретний момент.

Крім безпосередньо «заліза», існує безліч способів знизити вартість підтримки IT-інфраструктури. Перехід на хмару усуває необхідність в придбанні різного устаткування, програм для забезпечення безпеки (антивіруси, антиспаму, системи web-фільтрації) і зовнішніх блоків живлення. Відпадає також потреба в проведенні бекапов і забезпеченні відмовостійкості за допомогою дублюючого сервера. Плюси хмари настільки очевидні, що сьогодні їм не користуються виключно аматори класичних рішень або підприємства з високими вимогами до безпеки (банки, державні підприємства і т.д.).

Типы облачных сервисов

Вищеописаний приклад далеко не єдиний, а всього лише найбільш очевидний. Він покликаний продемонструвати діючу тенденцію, адже все більша кількість компаній пропонує свої послуги. Існують найзручніші рішення для розробки ПО, ведення фінансового обліку, проектування будівель, забезпечення логістики та багато інших. Зростає і кількість безкоштовних ресурсів, призначених для обробки фотографій, здійснення перекладів, прослуховування музики і перегляду відео. Всі вони доступні онлайн і, по суті, являють собою ті ж сервіси.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що використання хмарних сервісів надасть Вам додаткові конкурентні переваги: ​​дозволить знизити ризики і операційні витрати, а також підвищити надійність і ефективність роботи. Відповідне рішення допоможе налагодити власний бізнес, який, можливо, теж буде мати на увазі надання послуг клієнтам. Адже як ми вже знаємо, справа ця прибуткова і корисне.

comments powered by Disqus