Укр
 1. РемОнлайн
 2. Блог
 3. Оновлення
 4. Інвентаризація складу в РемОнлайн, повторне використання серійних номерів

Інвентаризація складу в РемОнлайн, повторне використання серійних номерів

Оновлення РемОнлайн - інвентаризація складу і повторне використання серійних номерів

Ми вклали багато часу і сил у це оновлення, та тепер нарешті готові представити його вам: зустрічайте інвентаризацію складу в РемОнлайн! На нашу скромну думку, вона – 🔥

Інвентаризація – це завжди тривалий і складний процес, але в РемОнлайн ми зробили її простою, універсальною та зручною. А головне – такий інвентаризації ви не знайдете в жодному іншому сервісі!

Тут є все, що потрібно:

 • часткова та повна інвентаризація складу;
 • 4 способи провести інвентаризацію – вибирайте, який зручніше вам;
 • чернетки інвентаризації – можливість зберегти проміжний результат і продовжити пізніше;
 • зведення залишків через оприбуткування, списання та переміщення товарів за підсумками інвентаризації;
 • можливість роздрукувати необхідні акти та документи.

Та всьому свій час, тому сідаємо якнайзручніше і розбираємо все по черзі 🙂

Часткова та повна інвентаризація складу

Почнемо, як то кажуть, спочатку, а точніше – з визначення параметрів. Зайдіть на сторінку "Склад > Інвентаризації" і натисніть кнопку "+ Інвентаризація".

create-stocktacking-btn.png (33 KB)

Перед вами відкриється діалог нової інвентаризації, де необхідно визначити її параметри:

 • буде це повна або часткова інвентаризація складу (за окремими комірками та / або категоріями товарів);
 • тип групування товарів – загальним списком або за комірками (якщо ви використовуєте адресне зберігання).

Якщо ви просто хочете порівняти фактичну кількість товарів з обліковою і звести розбіжності, то загальний список прекрасно підійде. Якщо ж ви використовуєте адресне зберігання та хочете навести повний лад на складі, розклавши все по поличках, радимо вибрати групування за комірками.

new-stocktaking-1.gif (346 KB)

Після того, як ви визначили всі параметри інвентаризації, натисніть кнопку "Почати". Відкриється діалог нової інвентаризації, в якому вказані склад, тип групування товарів і категорії.

blank-new-stocktaking-1.png (47 KB)

І тепер починається справжня вечірка – переходимо безпосередньо до процесу інвентаризації 😀

Способи інвентаризації складу в РемОнлайн

Для вашої зручності та універсальності ми передбачили 4 способи проведення інвентаризації:

 1. Сліпа інвентаризація – найпростіший спосіб, якщо у вас є сканер штрих-кодів і на усі товари наклеєні етикетки. Тоді вам потрібно буде просто просканувати всі товари, які є на складі. А щоб ви не дивилися кожен раз на монітор, ми спеціально зробили перший в РемОнлайн звуковий індикатор.
  Якщо просканований товар успішно доданий у таблицю інвентаризації, то ви почуєте звуковий сигнал підтвердження, а значить можете сміливо сканувати товари далі. Якщо ж звукового сигналу не було, то потрібно звернути увагу на екран.
 2. Експорт / імпорт залишків – експортуйте список товарів в Excel-файл, заповніть в ньому фактичну кількість товарів, фактичні серійні номери та імпортуйте файл назад в РемОнлайн.
 3. Інвентаризація через друковану відомість – дозволяє провести інвентаризацію "оффлайн", а після внести результати в РемОнлайн. Просто роздрукуйте залишки товарів, зафіксуйте їхню фактичну кількість і внесіть в таблицю тільки ті позиції, фактична й облікова кількість яких не співпала.
 4. Завантаження списку залишків – заповніть таблицю обліковим списком товарів із залишком на такому складі і просто внесіть їхню фактичну кількість.

Детальний опис кожного способу та інструкції з проведення інвентаризації ви знайдете тут.

Робота з рядком пошуку

Ключовий інструмент, з яким ви працюєте під час інвентаризації – пошуковий рядок, адже усі товари додаються саме через нього. Пошуковий рядок вміє знаходити товари за кодом, артикулом, найменуванням, штрих-кодом або серійним номером товару. Давайте розглянемо це трохи докладніше.

Додавання товару за штрих-кодом

Додати товар за штрих-кодом найпростіше, адже це унікальний індентіфікатор товару. Тому, якщо ви просканували і ввели вручну штрих-код, який РемОнлайн знає, то товар додасться в таблицю автоматично.

Додавання товару за найменуванням, кодом, артикулом

Якщо ви ввели в рядок пошуку найменування, код або артикул товару, він покаже вам всі збіги і запропонує вибрати потрібний товар, навіть якщо збіг один.

При додаванні кожного наступного товару РемОнлайн перевіряє, чи є вже такий товар в таблиці. Якщо так, то його кількість збільшиться на одиницю. Таким чином, якщо просканувати штрих-код товару тричі, то в таблиці цей товар буде в кількості 3 штуки.

Чернетки інвентаризації

Якщо у вас дуже великий склад або ви просто не встигли проінвентаризувати всі товари за один раз, то у вас завжди буде можливість зберегти проміжний результат за допомогою кнопки "Зберегти як чернетку".

save-as-draft-1.png (39 KB)

Після цього на сторінці "Склад > Інвентаризації" з'явиться документ без номера з назвою "Чернетка", який видно тільки тому, хто його створив.

draft-row-1.png (48 KB)

Ви в будь-який момент можете повернутися до нього і завершити інвентаризацію.

Підсумки інвентаризації

Щойно ви натискаєте "Завершити інвентаризацію", на сторінці "Склад > Інвентаризації" створюється документ з її підсумками.

Документ складається з:

 • номера і дати проведення інвентаризації;
 • загальної інформації про інвентаризацію (склад і категорії, ім'я співробітника, який її провів, скільки товарів інвентаризовано, скільки з них відповідає обліку, скільки недостач і надлишків);
 • таблиці з підсумками інвентаризації (списку товарів, їхньої облікової та фактичної кількості, величини розбіжності).

Ви можете відфільтрувати таблицю, щоб відображалися всі товари / тільки недостачі / тільки надлишки, а також приховати позиції, які зійшлися. Також можна роздрукувати або експортувати саме той варіант підсумків, який ви бачите (з урахуванням фільтрів).

Чудово, якщо за підсумками інвентаризації у вас все зійшлося, немає недостач і надлишків товарів. Але якщо такі проблеми виявлені, вирішити їх можна через зведення залишків.

Зведення інвентаризації

Якщо проведення інвентаризації було початком вечірки, то зведення залишків – її кульмінація. Це найважливіша та найвідповідальніша частина, адже просто зафіксувати розбіжності в обліку недостатньо для наведення ладу на складі – потрібно вирішити всі виявлені проблеми.

Для цього насамперед натисніть кнопку "Зведення інвентаризації".

sved-btn-1.png (89 KB)

Перед вами відкриється діалог, в якому вказані:

 • склад і категорії інвентаризації;
 • кількість недостач і надлишків за підсумками інвентаризації (зі зведенням залишків буде відображатися кількість вирішених розбіжностей);
 • пов'язані документи списань, оприбуткувань, переміщень (будуть додаватися зі зведення залишків);
 • відсоток вирішених проблем у вигляді графіка (також буде збільшуватись зі зведенням залишків);
 • перелік всіх розбіжностей з можливістю списати, оприбуткувати і перемістити товари.

sved-1.gif (532 KB)

Початковий етап зведення інвентаризації може зайняти багато часу, адже потрібно визначити причину розбіжностей за кожним товаром. Якщо після інвентаризації ви все ж знайшли товари, які потрапили в список розбіжностей, просто вкажіть це в коментарі до позиції і відзначте її галочкою в правій колонці як вирішену. І тільки після цього слід приступати до вирішення розбіжностей в обліку.

Всі розбіжності діляться на 5 категорій: недостача, надлишок, товари на інших складах і комірках, товари інших категорій та невідомі товари. Давайте коротко розглянемо, як вирішується кожна проблема.

Недостача

Недостача товарів на складі вирішується через списання. Причому робиться це дуже швидко: потрібно просто виділити чекбоксами товари і натиснути кнопку "+ Списання", а РемОнлайн додасть в документ все виділені товари в виявленій кількості. За необхідності ви можете відредагувати кількість кожного товару.

Зараз недостачі можна тільки списати. Але з появою балансів і взаєморозрахунків ми додамо сюди кнопку "+ Продаж", щоб ви могли продати ці товари матеріально відповідальному співробітнику.

Надлишок

Надлишок – протилежність недостачі, і вирішується такою ж протилежною дією – оприбуткуванням. Виділіть чекбоксами товари в надлишку і натисніть кнопку "+ Оприбуткування", а РемОнлайн додасть в документ все виділені товари в знайденій кількості.

Тут, окрім кількості, ви також можете відредагувати ціну кожного товару і відразу надрукувати для них етикетки. А якщо на початку інвентаризації ви вибрали групування товарів за комірками, то РемОнлайн запропонує вам розмістити додані товари в ті комірки, в яких ви їх знайшли.

Товари на інших складах і комірках

У цю таблицю потрапляють лише серійні товари, адже тільки з ними ми точно знаємо, де має знаходитися конкретна одиниця товару. Просто виділіть чекбоксами товари в цій таблиці і натисніть кнопку "+ Переміщення", а РемОнлайн додасть їх в документ переміщення відразу на ті склади і комірки, де ви їх знайшли.

Зверніть увагу, що тут діє єдине обмеження: за один раз ви можете перемістити товари, які знаходяться на одному складі.

Товари інших категорій

Ця категорія може з'явитися тільки в тому випадку, якщо ви проводили інвентаризацію за окремій категорії. Якщо ви впевнені, що товар відноситься саме до цієї категорії, відкрийте картку товару і поміняйте категорію, до якої він належить за обліком. І не забудьте зазначити товар як вирішений галочкою в правій колонці 🙂

Невідомі товари

На відміну від надлишків невідомі товари не можна оприбуткувати масово і вони не відзначаються автоматично зеленими галочками. Тому тут потрібно оприбуткувати кожен товар окремо, не забувати відзначати його зеленою галочкою, а також рекомендуємо вписувати номер документа оприбуткування в коментар до цього товару.

Кожне списання, оприбуткування та переміщення автоматично буде зафіксовано в списку пов'язаних документів (див. вище). А докладна інструкція по зведенню інвентаризації вже знаходиться в нашій Базі знань.

У будь-який момент ви можете роздрукувати документ відомості інвентаризації, в якому будуть відмічені вирішені проблеми на поточний момент. Продовжуйте зводити залишки, поки графік вирішених розбіжностей не покаже вам 100%.

Але це ще не все. Необхідність реалізувати зведення інвентаризації поставила перед нами ще одне важливе завдання, яким ми і завершимо цей лонгрід 🙂

Повторне використання серійних номерів

Яким би точним не був серійний облік товарів, виключати ймовірність людських помилок не можна. Прикладом такої помилки може бути те, що за обліком продали товар з одним серійним номером, а фактично клієнт отримав товар з іншим. А це означає, що для зведення інвентаризації необхідно повторно оприбуткувати списаний серійний номер, чого раніше РемОнлайн не дозволяв.

Що ж, ми реалізували повторне використання серійних номерів, але за однієї умови: цей серійний номер має знаходитися в закритому замовленні / продажі / списанні / поверненні постачальнику. Видалити документ, товар з якого знову оприбутковано і є на складі – неможливо.Друзі, ми абсолютно впевнені в тому, що це оновлення значно спростить життя тисячам наших користувачів. А ще щиро сподіваємося, що ви гідно його оціните. З усіх питань обов'язково звертайтеся до служби підтримки і не забувайте про нашу Базі знань, в якій ми даємо максимально чіткі інструкції по роботі з тими чи іншими функціями РемОнлайн. Чекаємо ваших коментарів і продовжуємо удосконалювати наш сервіс 🚀

comments powered by Disqus