5 хвилин

Бізнес-ідеї 2023

Сам собі господар і сам собі пан. Так, ці солодкі слова про успішних бізнесменів. Усі вони з чогось починали та пробували себе у різних сферах, перш ніж знайти та побудувати свою справу. У цій статті ми спробуємо підказати вам, як вибрати нішу та створити свій бізнес у 2023 році.

Яким бізнесом можна зайнятися для початківців

Перша та головна підказка для започаткування свого бізнесу — це визначитися, чим вам особисто хотілося б займатись. Ви можете почати виробляти або продавати різні товари та продукти, надавати послуги різного штибу. Істинно вірним орієнтиром у виборі ніші є ваш суб'єктивний інтерес до тих чи інших речей. Відштовхуватися можна від улюблених хобі, активностей або предметів, від чого завгодно, що не залишає вас байдужими.

Другий важливий момент — враховувати локальний контекст. Він змінюється в залежності від умов та особливостей життя людей в певній країні, рівня розвитку економіки та технологій, потреб суспільства, традицій, клімату та ще багатьох інших аспектів. Тобто ближче до екватора попит на вентилятори та кондиціонери точно вищий, ніж біля полярного кола, а авторські хіджаби краще продаватимуть у мусульманських країнах. Водночас не варто забувати й про популярні загальносвітові тренди.

Якщо ж ви просто хочете почати прибутковий бізнес і процес вибору ніші вас дуже обтяжує, то розгляньте перелік запропонованих нами ідей. Правда, при такому підході ймовірність того, що бізнес стане вам тягарем, кратно зростає, але не нам вас переконувати;) Що ще неодмінно треба враховувати, так це особливості місцевого законодавства та спроможності стартового капіталу.

Які ніші актуальні у 2023

Можливості для підприємців настільки ж різноманітні, як і сучасний світ. У цьому розділі ми зібрали як вічнозелені ідеї, так і свіжі, незвичні та перспективні напрямки.

Продажі на маркетплейсах та E-commerce

Простий та багаторазово перевірений спосіб розпочати свій бізнес. Торгівля через маркетплейс не потребує великих початкових вкладень. Спершу ви можете зосередитись на продажі кількох товарних позицій. Вивчіть товари конкурентів і виділіть найпопулярніші, а вже потім починайте розширювати асортимент і за бажанням займати інші ніші.dropshipping.webp (86 KB)

Ви також можете зайнятися дропшипінгом, пов'язуючи постачальників та покупців. Щоб торгувати таким чином на маркетплейсі, краще заздалегідь ознайомитись із правилами майданчика, бо деякі забороняють цю модель торгівлі.

Список товарів, які, скоріш за все, матимуть попит цього року:

 • різні гаджети;
 • побутова техніка;
 • меблі;
 • електроінструменти;
 • велосипеди;
 • дитячі візочки, самокати та толокари;
 • масажери;
 • газонокосарки та мотокоси;
 • колісні шини;
 • електрогенератори та повербанки;
 • продукти тривалого зберігання.

Ви можете продавати товари, створивши власний інтернет-магазин. Розробка, наповнення та просування сайту коштуватиме вам додаткових витрат, якщо ви наймете фахівців. У будь-якому випадку власний торгівельний майданчик дасть вам більше свободи та можливість встановлювати свої власні правила.

Який би вид електронної комерції ви не обрали, вести облік та керувати бізнесом вам допоможе багатофункціональна CRM-система RemOnline. З її допомогою ви зможете відстежувати та керувати замовленнями, продажами, складом, фінансами компанії, а також контролювати співробітників та вести базу клієнтів.Зареєструйтесь у RemOnline зараз та отримайте
до 14 днів безкоштовного тестового періоду

Увійти в IT з головою й залишитись надовго

Вся сфера цифрових технологій (від розробки застосунків для гаджетів до маркетингу та технічної підтримки) є одним із найперспективніших напрямків бізнесу сьогодення. Технологічні інновації рухають сучасний світ. Популярність ІТ зберігатиметься ще довго… Якщо через декілька років штучний інтелект не почне замінювати ІТ-фахівців або раптово не поневолить нас усіх. Все ж ми щиро віримо, що цього не станеться:)

Отже, ви можете розглянути два варіанти – стати засновником проєкту чи його інвестором. В обох випадках вам доведеться витратити значно більше часу на створення бізнесу, ніж у випадку з тими самими онлайн-продажами. Адже, щоб побудувати успішний бізнес в IT, потрібно вчитися, аналізувати тренди ринку та проблеми споживачів, регулярно досліджувати новітні цифрові продукти та технології.

Завдання ускладнюється тим, що в інтернеті зараз повно курсів на кшталт «Почни заробляти від 2000 $ через 2,5 тижні». Вони прагнуть не навчити своїх клієнтів, а заробити швидше та більше. Щоб дійсно досягти успіху в IT, спочатку потрібно пройти справжні освітні курси, а потім практикувати, працюючи в компанії або на фрілансі. Наступним кроком добре було б навчитися планувати масштабні проєкти, керувати командою та оцінювати ризики та вигоди. І тільки після цього ви можете спеціалізуватися на розробці свого продукту або вкладі коштів у стартап.

Такий бізнес-план точно не підходить для підприємців на кшталт «Який бізнес можна зробити якнайшвидше». Щоб досягти успіху в IT ви повинні вміти «грати в довгу», запастися терпінням, докласти чимало зусиль і засвоїти багато практичного досвіду. Так, цей підхід трудомісткий, але ваші намагання можуть окупитися заснуванням успішної компанії або запуском проєкту.

Дакрстор або магазин без відвідувачів

У дарксторі не завжди темно, а клієнти не шукають товари наосліп:) Це роздрібний магазин-склад, де працівники самостійно збирають замовлення для клієнтів, які останні здійснюють онлайн в мобільному додатку або на сайті магазину. Потім покупці або самі приходять за готовим замовленням, або чекають на доставку додому.

Асортименти дарксторів, як правило, складають продукти повсякденного попиту. Розумна організація складу — ключ до успіху та основна перевага таких магазинів, завдяки чому замовлення виконуються дуже швидко.

Вести облік замовлень та складу допоможе цифровий мультитул для автоматизації вашого бізнесу — RemOnline. За допомогою програми ви також зможете керувати кур'єрами та контролювати доставку. Завдяки програмному забезпеченню безліч процесів можна прискорити та спростити, що позитивно вплине на роботу компанії, враження клієнтів і досадоньку конкурентів.

Military and Defense tech — дрони та багато іншого

Одна з найнеобхідніших і найперспективніших ніш в Україні й за її межами з огляду на реалії. Самі військові стверджують, що перебіг сучасної війни багато в чому визначається діями дронів. Крім того, в умовах обмеженої кількості артилерійських снарядів на перший план виходять ударні дрони. Ці безпілотники вирішують одразу дві задачі — снарядного голоду та точкового ураження ворога.drone-tech.webp (189 KB)

Вже зараз у нашій країні налічується понад 100 виробників дронів різного призначення. При цьому попит на робототехніку залишається, як і раніше, високим, а сектор продовжує стрімко зростати. Адже завдяки розробкам у сфері Defence Tech військові зможуть вирішити багато нагальних завдань:

 • розвідка та навігація;
 • знищення противника;
 • розмінування територій для наступу;
 • захист та убезпечення своїх позицій та об'єктів;
 • постачання та логістика.

Головний плюс застосування безпілотних технологій, крім усіх перелічених вище, — це збереження життя воїнів, які зможуть зосередитися на роботі, перебуваючи у відносній безпеці.

Зараз виробники дронів найбільше потребують комплектуючих для побудови роботів. Локальне виробництво деталей стало б вигідною та корисною ініціативою як для підприємця, так і для галузі та країни загалом. Поки що виробникам доводиться закуповувати іноземні деталі, що сповільняє логістику та випуск нових моделей.

До того ж Мінцифри запустило платформу для підтримки та розвитку української Defence Tech індустрії. Вона має допомогти підприємцям, інвесторам та державі налагодити ефективну співпрацю у цій сфері. Конструктори та розробники можуть також пропонувати власні проєкти в галузі робототехніки та кібербезпеки та отримувати фінансову і не тільки допомогу для реалізації своїх ідей.

Ательє з ремонту одягу

Ще один актуальний напрямок бізнесу, що підтверджує популярність секонд-хендів. Для відкриття свого ательє потрібне базове розуміння вибудови бізнес-процесів. Знайти співробітників не важко — випускники середніх навчальних закладів з радістю підуть працювати до вас, якщо ви запропонуєте конкурентну для цієї галузі зарплату.

Хіба що бізнес із ремонту одягу потребує витрат на закупівлю якісного обладнання. Також не варто економити на оренді приміщення – краще заплатити більше та розмістити ательє у людному місці, щоб клієнтам було простіше вас знайти. Тим паче що витрати на матеріали тут невеликі.tailor-shop.webp (75 KB)

Програма для швейного ательє дозволить налагодити ефективний облік замовлень, клієнтів та матеріалів. RemOnline також допоможе контролювати фінанси та активність співробітників у режимі реального часу.

Екологічні бізнес-ідеї

Що вже стало трендом для Західного світу, для нас — відносно нова ніша. Бізнес з позначкою «‎еко» поступово дістається і до нашої країни.

Встановлення генераторів альтернативної електроенергії. Зростання цін на енергоносії та можливі перебої з централізованим електропостачанням роблять цей бізнес дедалі привабливішим. Приватні господарства хочуть забезпечити свою автономність та заощадити на рахунках. Встановлення сонячних панелей або вітряків може коштувати дорого, але з роками окупиться. Ваше першочергове завдання — розповісти клієнтам про довгострокові переваги такого рішення.sun-battery.webp (354 KB)

Підприємство з переробки сировини. З переробленого матеріалу можна виготовляти продукцію того ж профілю, наприклад, картон з переробленого паперу або просто продавати вторсировину. Можна піти більш креативним шляхом — з переробленого пластику роблять одяг, дошки для скейтборду, окуляри та безліч інших речей, які мають попит саме завдяки своїй «‎екологічності». Також переробні заводи можуть спеціалізуватися на виробництві електроенергії.


Продаж обладнання для очищення води
. Очищення стічних вод та їх повторне використання заощадять цінний ресурс та дозволять заробити на продажі систем очищення.

Варто відзначити, що будь-яке з названих починань вимагає серйозних вкладень на старті та грамотного планування. Проте уряди деяких країн та організацій підтримують екобізнес грантами та зниженими податковими ставками, а дослідників цієї галузі — стипендіями. Поєднання наукових розробок та бізнесу може допомогти розв'язати безліч проблем людства та озолотити талановитих винахідників і підприємців.

Бізнес у сфері освіти

Знання іноземних мов хоча б на середньому рівні часто є обов'язковим критерієм прийому на роботу і просто невіддільною навичкою сучасної людини. Все більше людей розуміють це, тому попит на вивчення мов стабільно високий.

Заснування власної школи не потребує великих витрат, особливо якщо уроки проходитимуть онлайн. Хіба що дорого може коштувати створення власного інтернет-ресурсу. На щастя, з цим можуть допомогти конструктори сайтів, які дозволяють створити сайт самостійно та без тривалої підготовки. В іншому випадку ви можете просто створити сторінки курсів у соціальних мережах, цифрових довідниках, на онлайн-картах і сайтах приватних оголошень.

Онлайн-школа іноземних мов є лише одним з можливих варіантів. Ви можете навчати людей будь-чого — від курсів самооборони до гончарства та 3D-моделювання. Вибір, як завжди, за вами, і він дуже широкий.

Надихаючий підсумок

Буде помилково стверджувати, що існують наперед перспективні бізнес-ідеї, тому що багато залежить від їх реалізації. Ви можете втілити власні ідеї та мрії у такій формі, що вони будуть привабливими для клієнтів та покупців, незалежно від трендів в інтернетах. Тому спирайтесь насамперед на свої інтереси та бажання. Тоді навіть здавалося б шалена ідея може перетворитися в успішний бізнес. Мрійте і втілюйте, а з реалізацією вам, як і раніше, допоможе RemOnline.

comments powered by Disqus