4 минуты

Амбасадор бренду: відповіді на популярні запитання

Сотні тисяч малих, середніх і великих компаній у різних напрямах насичують економічний ринок сучасності. Виділяються серед безликих, холодних та одноманітних бізнесів ті, яким вдалося зберегти “людяність”. У більшості випадків це вдається зробити за рахунок наявності амбасадору бренду.

Хто такий амбасадор бренду?

Амбасадор бренду — це людина, яка представляє бренд компанії, просуває його серед аудиторії, збільшуючи її лояльність. Його робота полягає в тому, щоб просувати продукти чи послуги компанії серед широкого загалу. Наприклад, бренд може найняти для цієї мети знаменитість чи селебріті. В еру популярності інфлюенс-маркетингу амбасадорами брендів часто стають також інтернет-инфлюенсери та блогери. Але це необов'язково.


Хто ще може стати амбасадором?
На мікрорівні локального загалу амбасадорами можуть бути ваші клієнти. Клієнт є найкращим амбасадором для будь-якої компанії, тому що саме він використовує товари/послуги та може говорити про якість “з перших вуст”. Лояльні клієнти можуть показати потенційним клієнтам як виглядає взаємодія з компанією, зміцнюючи тим самим довіру до бренду.

Важливо відзначити, що амбасадор — це не співробітник компанії і не те саме, що продавець. Їм не платять за продаж товарів чи послуг – їм платять за просування бренду.


Що саме має робити амбасадор?
Способи просування можуть відрізнятися залежно від ніші, роботи бізнесу (онлайн або офлайн) та особливостей цільової аудиторії. Наприклад, амбасадори можуть брати участь у заходах бренду, розповсюджувати рекламні матеріали, виступати з промовою на тематичних івентах. Вони можуть спілкуватися з клієнтами у соціальних мережах, писати пости у блогах та давати інтерв'ю. Способи просування бренду обмежуються лише фантазією та особливостями бізнесу! Але найголовніше, щоб людина була здатна ефективно донести повідомлення бренду до широкого загалу. А щоб просування було автентичним та щирим, цінності амбасадору мають відповідати цінностям компанії. Саме тому не кожна людина підійде для цієї складної та відповідальної ролі.


Які якості має амбасадор бренду?

 • Захопленість брендом та його продуктами/послугами. Органічно в ролі посла виглядає людина, яка справді є клієнтом бренду.
 • Навички комунікації та публічної взаємодії. Амбасадор представляє бренд широкої публічності, що накладає певні зобов'язання в навичках це робити.
 • Чітке розуміння цільового ринку компанії. Найкраще, якщо аудиторії компанії та амбасадору перетинаються.
 • Творчий підхід у просуванні. Амбасадор — це в більшості випадків оплачувана робота, яка полягає в просуванні товару чи послуги. Це також треба вміти робити.
 • Відповідність цінностям компанії. Якщо коротко, людина, яка користується Apple у повсякденному житті, навряд чи зможе правильно піднести переваги Samsung для аудиторії.


Правильно обраний амбасадор бренду може дати компанії дуже багато — від довіри клієнтів до прибутку. Можна сміливо стверджувати, що такий вид просування справді цінний як для широко відомих брендів, так і для малого бізнесу.

Навіщо компанії потрібен амбасадор?

Питання швидше за все риторичне. Але все ж таки можна виділити кілька причин, з яких компанії потрібен амбасадор:

 1. Підвищити поінформованість про товари чи послуги. Амбасадор допоможе донести потенційним клієнтам інформацію про те, що компанія існує, і про те, що саме вона може запропонувати.
 2. Налагодити стосунки з клієнтами. Амбасадор бренду може допомогти компанії побудувати лояльні відносини з клієнтами та підвищити рівень їхньої довіри, використовуючи власну репутацію.
 3. Просувати бренд компанії. Посол бренду може сприяти рекламному просуванню компанії, розповідаючи про нього в позитивному ключі та ділячись своїм досвідом із широкою аудиторією.
 4. Збільшити продаж. Амбасадори бренду можуть допомогти у збільшенні продажів, розповідаючи потенційним клієнтам про переваги нового продукту компанії та спонукаючи здійснити покупку.
 5. Підвищити лояльність клієнтів. Довіра, яка є у людей до деяких громадських осіб, поширюється на товари та послуги, які вони рекламують.


Важливо розуміти, що амбасадор – це довгостроковий проект (на відміну рекламного контракту). Амбасадор має бути готовим, що бренд асоціюватимуть з ним ще довгий час після того, як він відмовиться від цієї ролі, тому до такої співпраці слід поставитися максимально серйозно. Найчастіше компанії шукають і зв'язуються з людиною, яку вони бачать у ролі посла, самостійно. А ось де вони його шукають, то це вже інше питання.

Де бренди беруть амбасадорів?

Знайти "обличчя" для свого бренду складно, але можливо. Є кілька способів знайти амбасадорів для співпраці, і вони залежать від розміру бізнесу (читати "фінансові можливості компанії").


Для великих компаній
Партнерство зі знаменитостями, медійними особистостями та блогерами-мільйонниками. Варіант підходить компаніям, готовим платити чималі гроші за впізнаваність людини, яка їх представлятиме.


Для середнього бізнесу
Партнерство з мікроінфлюєнсерами, яке останнім часом стає все більш популярним. Справа в тому, що мікроінфлюєнсери мають особисті і довірчі відносини зі своєю аудиторією. Також вони зазвичай мають вужчу спрямованість, ніж знаменитості, тому їм легше взаємодіяти з нішевою аудиторією — те, що як раз підходить компаніям середнього розміру.


Для малого бізнесу
Звернення до своєї клієнтської бази. Кожен клієнт може стати амбасадором бренду: розповідати про нього знайомим, у соцмережах та радити товари/послуги іншим людям. Для цього компанії не потрібно платити додаткові кошти за впізнаваність особистості, а лише розробити систему лояльності, яка дозволить ефективно працювати з базою клієнтів. Зробити це допоможе система обліку.


RemOnline — система обліку, яка допоможе зробити лояльних клієнтів навіть із випадкових відвідувачів. Програма допомагає налаштувати систему лояльності для постійних клієнтів, аналізувати їх переваги в товарах та послугах, автоматично нагадувати про візити та акції, а також збирати відгуки. Це дозволяє побудувати міцні відносини з клієнтами, щоб зробити їх справжніми амбасадорами вашого бренду.appliance-assortment-analisys-ua.webp (83 KB)

Як налагодити ефективну співпрацю з амбасадорами?

Як ми вже писали, знайти людину, яка представлятиме компанію, — складно. Але на цьому складнощі не закінчуються — треба ще зробити так, щоб співпраця з нею була ефективною.

Є кілька пунктів, які компанія може зробити для ефективної співпраці з амбасадором:

 1. Навчання. Компанія повинна надавати для своїх послів основну інформацію про товари, послуги та компанії у тому вигляді, в якому вони хочуть, щоб ті її подавали аудиторії. Поінформованість у тонкощах гарантує ефективне просування бренду.
 2. Очікування. Компанія має позначити очікування від будь-якого виду співробітництва, щоб уникнути плутанини. Адже саме це допоможе амбасадору ці очікування виправдати.
 3. Зворотній зв'язок. Компанія має регулярно давати зворотний зв'язок амбасадору щодо його діяльності. Активна взаємодія допоможе тримати руку на пульсі співробітництва.

Також будь-яку співпрацю важливо підкріпити договором. Швидше за все, без нього важко буде окреслити рамки, обов'язки та очікування від взаємодії. Але про деталі краще запитати юриста.

Хто такі бренд-амбасадори: висновки

Як ви вже зрозуміли, у сучасному світі бізнесу важливо мати обличчя бренду — посла, який представлятиме бренд. Найчастіше саме він відповідає за те, як існуючі та потенційні клієнти сприйматимуть компанію. Наявність посла може допомогти виділитися серед конкурентів, завоювати довіру цільової аудиторії та збільшити прибуток через “людяність” бізнесу.

  comments powered by Disqus