11 хвилин

5 конструкторів сайтів для сервісного бізнесу

Сьогодні вихід сервісного бізнесу в онлайн-простір є обов'язковою умовою для тих, хто хоче розвивати свою справу. Навіть якщо ви не надаєте послуги через інтернет, це не означає, що вашому бізнесу не потрібний сайт. Онлайн-майданчик — чудовий спосіб заявити про себе потенційним клієнтам: як мінімум, вони познайомляться з вашою компанією та тим, що ви пропонуєте.

Якщо ви власник бізнесу і у вас досі немає сайту, поспішайте виправити це. 2020 явно показав, що всім підприємцям, які хочуть залишитися на плаву в кризу, необхідно представляти свій бізнес в інтернеті. На щастя, з використанням конструктора сайтів це більш ніж реально.3. Ucoz
4. uKit
6. WIX

Вам не потрібно мати навички програмування, аби самому створити сайт: для цього можна використати конструктори. З їхньою допомогою ви здатні зробити сайт самостійно, не залучаючи до роботи програміста та дизайнера, а значить, без зайвих витрат. Звичайно, за бажанням ви можете поставити завдання створення сайту своїм співробітникам, але головне — вам не потрібно буде оплачувати послуги веб-студії.

Все, що потрібно для початку — визначитися, яку функцію повинен виконувати ваш сайт, і скільки часу ви готові витратити на його створення. Розберемося, які типи бізнес-сайтів ви можете створити за допомогою конструкторів.

3 види сайтів для бізнесу

Візитівка

vizitka.jpeg (19 KB)

Місія візитки дуже проста — коротко презентувати компанію або вас, якщо ви хочете розвивати власний бренд. Сайт-візитівка складається з декількох сторінок (в середньому до 10), на яких представлена основна інформація про компанію та послуги, але немає детального каталогу з описом кожної позиції у прайс-листі.

На створення візитівки у вас піде найменше часу. Аби користувач міг зв'язатися з компанією для замовлення або отримання додаткової інформації, обов'язково додайте на сторінку форму зворотного зв'язку.

Корпоративний сайт

corporate.jpeg (88 KB)

Багатосторінковий сайт, який містить вичерпну інформацію про послуги компанії. На такому майданчику ви можете розповісти про свій бізнес все, що вважаєте за потрібне, додати сторінки з новинами та акціями, галерею з фото та відео та багато іншого.

Звичайно, запуск такого сайту — завдання не на один день, та й не лише у ресурсах справа. Багато конструкторів мають обмеження на дисковий простір і кількість сторінок, так що за великий сайт ви і платити будете більше.

Промо-сторінка

promo_countdown.png (72 KB)

Односторінковий сайт, який створюється для просування одного товару, сервісу чи бренду. Така сторінка замінить собою основний сайт тільки у випадку, якщо ваша компанія спеціалізується на наданні однієї послуги або вже працює в дуже специфічній ніші. В інших випадках лендинг створюється на підтримку корпоративного сайту.

Промо-сторінки відрізняє заклик до єдиної дії, адже їх мета — це збільшення конверсії. Сайт може презентувати не лише товар/послугу, але й акцію, професійний івент чи іншу подію.

Отже, ми розглянули основні види та завдання сайтів та зараз розповімо про 5 популярних конструкторів, за допомогою яких ви зможете зробити сайт для свого бізнесу. Нагадаємо, що сьогодні ми не говоримо про інтернет-магазини (для таких сайтів є свої спеціальні конструктори), а тільки про сервісний бізнес.

Топ-5 популярних конструкторів сайтів

1. Tilda Publishing

tildapublish.png (57 KB)


Мабуть, найвідоміший конструктор сайтів. Майданчик позиціонується як конструктор для бізнесу та медіа та постійно розвивається. Підходить для створення сайтів із кількістю сторінок до 500 – саме стільки пропонується користувачам навіть у найдорожчому тарифі.

Ви можете використовувати один із 200 готових шаблонів на вибір або створити свій власний, комбінуючи блоки між собою. При цьому у вас не піде багато часу на те, аби розібратися з конструктором, адже у Tilda дійсно простий інтерфейс.

Що добре:

 • 200 готових дизайнів та 450 блоків на вибір.
 • Найчастіше оновлюються бібліотеки іконок, які розробляються під різні сфери бізнесу.
 • Автоматичний збір персональних даних користувачів.
 • Підключення Google.Analytics, також є вбудована аналітика.
 • Можливість перенесення сайту на власний хостинг.
 • Автоматична адаптація під мобільні ОС та гнучкі налаштування мобільної версії сайту.


Що погано:

 • Досить висока вартість, якщо вам потрібні кілька сайтів.
 • Багато обмежень у безкоштовній версії: у вас не буде свого домену та аналітики, не можна додати каталог, інтегрувати платіжну систему.
 • Шаблони досить однотипні. Зважайте на це, якщо ви самі не готові експериментувати над зовнішнім виглядом сайту.


Що по грошах:

Безкоштовна версія має досить обмежений функціонал. Аби його розширити, доведеться платити від 300 грн на місяць.

Загалом у сервісу набагато більше переваг, ніж недоліків. За допомогою Tilda Publishing ви можете створити як посадкову сторінку, так і багатосторінковий корпоративний сайт. Головне — не забувайте про обмеження, адже сторінок згодом не вистачить.

2. Ucoz

UCoz_logo.png (32 KB)

Один із найстаріших конструкторів на ринку з 2005 року. Має не найпростіший для розуміння інтерфейс, тому більше підходить для досвідчених користувачів.

Основна перевага Ucoz – універсальність: на базі конструктора можна зробити будь-який сайт завдяки великому вибору готових шаблонів, різних модулів та гнучким налаштуванням. Ви можете створити лендинг, візитівку або корпоративний сайт і до нього прикрутити форум, магазин, блог, калькулятор послуг — загалом, реалізувати свої найамбіційніші плани.

Що добре:

 • 250+ готових безкоштовних шаблонів у 20 категоріях та магазин із платними шаблонами.
 • Є доступ до API та вихідного коду.
 • Дуже гнучке налаштування сервісу під специфіку вашого бізнесу.
 • Великий вибір інструментів та віджетів, вбудована аналітика, інтеграція з Google Analytics.
 • Безкоштовна версія має менше обмежень, ніж у тієї ж Tilda. Ви можете користуватися нею скільки завгодно, у вас буде 400 Мб дискового простору.


Що погано:

 • Не вдасться змінити хостинг.
 • Немає можливості додати власні скрипти.
 • Багато часу йде на вивчення та налаштування платформи.


Що по грошах:

Є безкоштовна версія з обмеженим функціоналом. Вартість платних тарифів стартує від 2,99 у.о. у місяць.

В цілому Ucoz більше підходить для створення сайтів з контентом, що оновлюється . Також на його базі можна зробити візитівку або багатосторінковий корпоративний сайт із блоком новин. А ось для лендінгу занадто багато мороки: краще використовувати простіший конструктор, наприклад, uKit.

3. uKit

UKit_logo.jpeg (40 KB)


«Молодший брат» Ucoz від тієї ж команди розробників.

Конструктор позиціонується як платформа для створення невеликих бізнес-сайтів, простий та доступний для новачків.

Що добре:

 • Понад 200 готових шаблонів.
 • Є інтеграції зі сторонніми майданчиками та віджети.
 • Власний сервіс аналітики, підключення Google. Analytics.
 • Дуже простий інтерфейс та візуальний редактор.


Що погано:

 • Мобільна версія сайту окремо не редагується.
 • Зробити унікальний дизайн не вдасться, налаштування блоків також не можна назвати гнучкими.
 • Немає доступу до коду, але для новачків це скоріше плюс.


Що по грошах:

uKit має безкоштовний період використання тривалістю 14 днів, протягом яких вам доступні всі можливості конструктора. Потім треба обрати один із платних тарифів, їхня вартість відрізняється залежно від терміну оплати. Найвигідніше платити одразу за два роки — тоді мінімальна вартість за місяць використання становитиме від $2,50.

Конструктор uKit – відмінний вибір, якщо вам необхідно створити сайт-візитівку або посадкову сторінку. Для більш складних сайтів із оригінальним дизайном краще обрати іншу платформу.

4. uCraft

Ucraft-logo.png (31 KB)

Ще один простий конструктор сайтів для бізнесу. Шаблонів у ньому не так багато, як у конкурентів, тому краще створити свій власний із доступних блоків. Основна "фішка" uCraft — підтримка мультимовних сайтів, тому, якщо вашому бізнесу необхідний сайт кількома мовами, це ваш вибір.

Що добре:

 • Підтримка мультимовності (тільки у платних тарифах), можливість локалізації сайту.
 • До роботи над проектом можна підключити команду.
 • Власний домен доступний навіть у безкоштовній версії.
 • Інтеграція із сторонніми сервісами, аналітика.
 • Гнучкеналаштування зовнішнього вигляду сайту під мобільні пристрої.


Що погано:

 • Порівняно мало готових шаблонів (близько 70).
 • У безкоштовній версії не можна редагувати шаблони, можна використовувати лише готові.
 • Дорого. Майже той самий функціонал є і в інших конструкторах, але дешевше.


Що по грошах:

Сервіс можна використовувати безкоштовно для створення сайту менше ніж на 15 сторінок. Функціонал безкоштовної версії досить урізаний — з обмеженими інтеграціями, без eCommerce. Мінімальна ціна платної версії — 250 грн на місяць при оплаті за рік.

uCraft добре використовувати для створення невеликих сайтів та лендингів. Зручно, що сайт можна зробити мультимовним, але, мабуть, на цьому унікальні переваги конструктора закінчуються.

5. WIX

Wixcom_Logo.png (29 KB)


WIX — це ізраїльська розробка. WIX має більше 100 мільйонів користувачів по всьому світу, і не дивно: цей сервіс має безліч можливостей для сайтобудування.

Крім стандартного шляху створення сайту з конструктора, виходячи з шаблону, користувачам WIX доступні й інші варіанти. Це Wix ADI – штучний інтелект, який допоможе вам у створенні сайту залежно від ваших цілей, та Corvid – платформа для розробників.

Що добре:

 • Більше 1000 готових шаблонів на вибір, також ви можете створювати свої власні.
 • Гнучкі налаштування дизайну сайту.
 • За всієї своєї функціональності платформа досить проста та інтуїтивно зрозуміла.
 • Є магазин додатків, де можна обрати модулі для розширення функціоналу.


Що погано:

 • У безкоштовній версії адресу сайту формується за шаблоном wixlogin.wix.com/назва. Підключення домену оплачується окремо і коштує $4,50.
 • У безкоштовній версії обмежено швидкість завантаження сайту.
 • Немає офіційного представництва в Україні. Якщо вам не допоможе техпідтримка, запит вирушить до Нью-Йорка.


Що по грошах:

У безкоштовній версії WIX можна створити сайт з необмеженою кількістю сторінок, використовуючи сотні готових шаблонів. Платна версія починається від $8,50 на місяць.

WIX – універсальний конструктор, який ідеально підійде для створення корпоративних сайтів, візитівок, лендінгів. Платформа пропонує великі можливості для експериментів.

Висновки та рекомендації

Тепер, коли ми надали вам основну інформацію про 5 популярних конструкторів сайтів, вам буде простіше зробити вибір. Аби систематизувати отриману інформацію, ми звели її до таблиці. Дивлячись на неї, ви зможете згадати основні відмінності конструкторів і, що важливо, їх вартість.


comparing-ua.jpeg (42 KB)

Кожен із представлених конструкторів має свої слабкі та сильні сторони. На жаль, з однією тільки безкоштовною версією у вас немає шансів на повну використати всі можливості обраного конструктора. Із цього напрошується закономірний висновок — аби сайт справді виконував свою функцію та сприяв розвитку бізнесу, доведеться орієнтуватися на платні можливості конструктора.

Вибір платформи прямо залежить від необхідного вам функціоналу:

 • Просто та недорого, з набором функцій для малого бізнесу – Ukit.
 • З підтримкою мультимовних сайтів — uCraft.
 • З величезним набором можливостей для створення, дизайну та підтримки — Ucoz, якщо витрачатимете час на навчання, і WIX, якщо ні (і готові доплатити за це).
 • Простий, функціональний та недорогий – Tilda.

Однією з переваг РемОнлайн є можливість інтеграції зі сторонніми сервісами, у тому числі з конструктором Tilda. Налаштувати інтеграцію дуже просто, з нею ви бачитимете всі замовлення, отримані від користувачів, і не втратите жодної заявки. А це неодмінно позитивно позначиться на вашому бізнесі.

comments powered by Disqus