5 хвилин

"Вони не працюють!" — 5 переконань керівника, які вбивають мотивацію персоналу

Задоволений співробітник працює ефективно, а отже, безпосередньо впливає на процес зростання бізнесу та робить роботодавця багатшими. Не всі керівники це розуміють і часто своїми руками гасять ініціативу, продуктивність та ідеї співробітників, які могли б бути цінними у реалізації стратегії продажів. Точніше, не руками, а своїми переконаннями. Якщо ламаєте голову думками, як підвищити мотивацію, перевірте, чи не грішите ви одним з них:

1. Я ж і так плачу зарплатню, навіщо потрібна мотивація на роботі?

Більшість керівників малого бізнесу вважає, що вчасно виплачена зарплата та пільги — це і є чинники мотивації, які допоможуть стимулювати діючих працівників.

Водночас опитування близько 1,2 мільйона співробітників малого і середнього бізнесу, проведене Sirota Survey Intelligence кілька років тому, показує, що у 85% випадків мотивація співробітників падає після перших 6 місяців роботи та продовжує стрімко знижуватись за відсутності правильної системи мотивації.

Тому, якщо хочете, щоб співробітники не відсиджувалися у майстерні без сенсу та не задивлялися на інші компанії через кілька місяців роботи у вашій, формуйте у собі мислення зростання та використовуйте...

 • Додаткові бонуси за кращу роботу. Заохочуйте лідерські здібності, робіть нарахування за швидку обробку заявок, термінове закриття замовлень або низькі показники відмов, щоб підвищити стандарти та стимулювати співробітників.
 • Особиста карта розвитку. Визначте для кожної позиції навички, які співробітник має освоїти, щоб перейти на новий рівень зарплати. Цим ви забезпечите і зростання професіоналізму персоналу, і мотивацію працювати краще.
 • Оплата не часу, а ефективності. Встановіть нарахування зарплати не за робочий час та тривалість зміни, а завдання, які за цей час були виконані.

А щоб не загубитися у розрахунках і уникнути помилок, налаштуйте автоматичне нарахування зарплати у системі обліку. У RemOnline, наприклад, можна мотивувати співробітників за допомогою системи бонусів, премій та штрафів.base-salary

2. Гарний майстер повинен вміти і ремонт зробити, і техніку продати, і підсобку прибрати 

У малих компаніях співробітники часто виступають у ролі універсальних солдатів, які мають вміти та хотіти виконати всі незакриті завдання — управління запасами, робота з клієнтською базою, втілення контент-маркетингу і безліч іншої різнопланової діяльності. Якщо вас не влаштовує мотивація співробітників, перевірте, чи не очікуєте ви від них занадто багато?

Погано розмежовані та неописані посадові обов’язки співробітників призводять до:

невідповідності очікуванням щодо результатів роботи;

розпорошення між завданнями;

відсутності ефективності та стимулу працювати краще. 

Щоб цього уникнути, чітко опишіть всі обов’язки окремих посад (якщо треба, створіть нові), знайомте з ними співробітників під час прийому на роботу та нагадуйте собі, щоб випадково не повісити на комірника залучення потенційних клієнтів.


Дізнайтеся, як ви можете покращити клієнтський досвід завдяки інтеграції RemOnline з Facebook Messenger та Instagram Direct

3. Навіщо хвалити за роботу, яка входить в посадові обов'язки?

Ви можете нескінченно пишатися своїми співробітниками, але який у цьому сенс, якщо вони про це не знають? Похвала керівника — це один із найважливіших факторів нематеріальної мотивації співробітників, і ось чому.

Ніщо так не мотивує в роботі, як усвідомлення своєї цінності та важливості. Ігнорування досягнень співробітників може змусити їх відчути протилежне. І створить велику ймовірність того, що вони шукатимуть роботодавця, який побачить та визнає їхню професійну цінність.

Тому не треба недооцінювати важливість слів, навіть якщо ваші співробітники — неотесані майстри в засмальцьованих костюмах :) У цьому вам допоможуть:

 • Регулярні планерки.
 • Конкурс на найкращого співробітника тижня або місяця.
 • Особисті зустрічі зі співробітниками та відділами.

4. Вони без мене нічого не зроблять нормально 

Керівникам буває складно відпустити контроль, особливо на перших порах існування бізнесу. Це не дивно, адже за роботу кожного співробітника відповідає ім’я компанії. Проте недовіра знижує продуктивність і творчий потенціал всієї команди, а також прямим шляхом веде до відсутності мотивації. Як знайти баланс?

Наступного разу, коли ви зрозумієте, що занадто часто втручаєтесь у роботу співробітників, згадайте, чому ви їх найняли: щоб розвантажити себе та зосередитись на зростанні компанії. Дайте співробітникам простір і право ухвалювати рішення та довіряйте їхній компетентності.

Але! Щоб почуватися спокійніше та вберегти свою справу від можливих махінацій, контролюйте їхні дії не прямо, а за допомогою системи обліку. Завдяки RemOnline, наприклад, ви можете:

 • відслідковувати всі дії співробітників у програмі;
 • контролювати час логування у програму (початок роботи);
 • відслідковувати ключові показники компанії за день у додатку керівника та багато іншого.


activity-log-employees.png (74 KB)

5. Нематеріальна мотивація співробітників — це для корпорацій

Зробили надбавку до зарплати, а через кілька місяців ефективність співробітників повернулася на той самий рівень? Після підвищення грошової винагороди часто можна спостерігати ефект “спадної радості”.

А все тому, що фінансовий добробут — важливий складник повноцінного та щасливого життя кожної людини, але не єдиний. І якщо ви думаєте, що гроші — основний фактор мотивації, найімовірніше, ви маєте рацію. Просто варто додати також нематеріальне стимулювання персоналу:

 • Спільний перегляд футболу та піца за рахунок компанії раз на місяць.
 • Купони на обслуговування у барбершопі у вашого приятеля.
 • Покриття вартості проїзду до роботи для співробітників, які працюють понад 6 місяців.
 • Оплата курсів з підвищення кваліфікації та інші приємні бонуси.

Тому коли думаєте, як похвалити людину за працю, не забувайте про нематеріальні заохочення. Часом навіть дрібниці дуже позитивно впливають на атмосферу в команді та задоволеність працівників.


Переконайтеся, наскільки полегшиться рутина ваших співробітників за допомогою RemOnline

Як мотивувати співробітників: висновки

З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що успішні власники бізнесу розкривають потенціал зростання та ефективність персоналу за допомогою таких факторів:

 1. Продумана система матеріальної мотивації.
 2. Чітке розмежування посадових обов'язків.
 3. Похвала з боку керівника.
 4. Делегування та помірний контроль.
 5. Нематеріальна мотивація співробітників.

Якщо ці пункти далекі від реальності у вашій компанії, радимо переглянути погляди та узгодити їх із тенденціями ринку. Це допоможе побудувати дієву систему мотивації, яка водночас вписуватиметься у стратегію розвитку бізнесу. Отже, мета зростання буде досягнута, а співробітники радуватимуть вас енергійністю та продуктивністю. Цього вам і бажаємо!

comments powered by Disqus