5 хвилин

Як робити новорічні знижки та покращувати клієнтський досвід

Стандартна знижка 10% до свят порадує, але не здивує клієнтів. А це важливо, тому що яскраві враження позитивно впливають на клієнтський досвід взаємодії з компанією. Про те, як це пов'язано з гейміфікацією та що це вам дасть, читайте нижче.

Що таке гейміфікація та як це працює у маркетингу

Гейміфікація — це використання ігрових елементів поза грою. При цьому термін не пов'язаний з ігровим дизайном, як здається на перший погляд. Якщо придивитися, можна помітити елементи гри в різних сферах, починаючи від освіти, та закінчуючи веб-дизайном. Гейміфікація — це все те, що мотивує, спонукає людей до певних дій, за виконання яких вони отримують винагороду. Але сенс гейміфікації не у досягненні кінцевої мети.

Так склалося, що на всіх етапах розвитку людства людей оточували "ігри". Полювання, війна, спорт — за своєю суттю людина схильна отримувати задоволення від викликів, що стоять перед ним у досягненні цілей. А цілі можуть бути різними. Будь це гарна оцінка, забитий у ворота противника гол або знижка 30% на бажаний товар.«Настрій гри – це настрій відчуженості та захоплення, священний чи святковий. Він дає нам відчуття радісного підйому та дозволяє зняти напругу. Гра – це потужне джерело енергії, вона за своєю суттю сповнена позитивних емоцій», написав філософ Йохан Хейзінга у книзі «Людина граюча». Із цим складно сперечатися.Саме відчуття, отримані під час гри, впливають на залученість (почуття приналежності, симпатії, прямої участі). Тому, аби поліпшити користувацький досвід і підвищити залучення клієнтів, можна використовувати елементи гейміфікації на всіх етапах їх взаємодії з компанією. Наприклад, дизайн сайту, оформлення замовлення чи отримання знижки.

Є кілька основних принципів гейміфікації, ґрунтуючись на яких ви зможете побудувати ефективнішу модель взаємодії з клієнтом:

  • умови — низку дій, при виконанні яких клієнт отримає винагороду;
  • мотивація — це психологічний спонукач до дії, заснований на кінцевій вигоді (економія часу, краща якість, привілейованість);
  • несподіванка — фактор, що викликає інтерес;
  • винагорода — заохочення клієнта за виконання певних дій.

Далі ми розглянемо приклади, як використання цих стимулів (всіх разом або окремо) у процесі формування святкових акцій покращить досвід взаємодії клієнта з вашою компанією.

Приклади новорічних знижок та акцій

Про те, як порахувати знижки ми вже писали раніше. Але для отримання максимальної користі для бізнесу важливо правильно подати їх клієнтам.

Знижка-квест

Принципи: умови, несподіванка, винагорода

Рівень залученості: 90%

Перетворити отримання знижки на захоплюючий процес допоможуть елементи квесту. Квест – це пошук, пригода. Дорога із завдань, яку герой має пройти, аби отримати свій приз. Коли герой – це клієнт, а приз – знижка, виконання умов буде приємним бонусом до покупки.

Приклад: по торговому залу між товарами розкладаються фішки/картки. Аби отримати знижку, клієнт повинен знайти таку картку.

Особливості: у процесі пошуку клієнт докладно розгляне інші товари, на які міг не звернути уваги раніше. Це збільшує ймовірність того, що він докупить їх одразу або повернеться за ними іншим разом.

Випадкова знижка

Принципи: несподіванка, винагорода

Рівень залучення: 70%

Це знижка, яку клієнт обирає випадково. Зізнайтеся, ви теж хоч раз у житті мріяли почути заповітну фразу: "Крутіть барабан!". На руку грає відчуття несподіванки та віра у прихильність долі: момент, коли хочеться витягти більшу знижку.

Приклад: лотерея з картками, де вказані розміри знижок. Клієнт повинен витягнути картку з барабана, шапки чи іншої посудини для розіграшу. Також для лотереї можна використовувати гральні кістки, де кожній грані відповідають різні розміри знижок.

Особливості: підготовка не займе багато часу та додаткових технічних навичок. А сам процес залишить приємні враження, яку б знижку клієнт не отримав.

Знижка-квіз

Принципи: умови, несподіванка, винагорода

Рівень залученості: 90%

Квіз — це покроковий опитувальник. На відміну від анкети, питання квиза постають поступово. Для клієнта це гарний спосіб отримати знижку на бажаний товар, витративши кілька хвилин життя на відповіді. А те, чому він пройде квіз до кінця (у 95% випадків), пояснює психологія: у людей, які заповнюють опитування, тести та квізи, яскраво проявляється почуття незавершеності у разі їх переривання на півдорозі.

Приклад: на сайті клієнту пропонується відповісти на запитання квізу, аби отримати знижку на бажаний товар. Питання можна пов'язати із тематикою свята ("Який ви персонаж новорічного фільму") або безпосередньо з вашою компанією. Важливо дотримуватися двох умов:

  • питань має бути не багато,
  • ви повинні одразу повідомити, який приз чекає на клієнта в кінці квізу.

Особливості: такий вид знижки зазвичай використовують на онлайн-ресурсах. Плюс до всього, квіз можна розглядати як лід-магніт: наприкінці можна залишити форму для контактів, аби потенційні клієнти отримували знижки на майбутні замовлення, а власники збирали їх дані в окрему базу.

У RemOnline, наприклад, ви зможете створювати звернення та зберігати їхні дані у базі, аби потім комунікувати з потенційними клієнтами та конвертувати їх у реальних.status-deadline.png (66 KB)

Тематична знижка

Принципи: умови, винагорода, несподіванка

Рівень залученості: 75%

Загадки, питання, кросворди та головоломки, які треба вирішити, аби отримати знижку. Їхня тематика має бути пов'язана з тематикою вашого бізнесу. Такий спосіб наче натякає: аби отримати знижку, треба напружити звивини.

Приклад: магазин техніки для отримання знижки пропонує вирішити головоломку на сайті, книгарня — відповісти на питання, пов'язані зі світовим літературним дискурсом, сервісний центр — назвати мінімум 15 деталей мобільного телефону.

Особливості: не всі готові погодитись на умови, боячись зганьбитися перед консультантом та впасти в бруд обличчям. Натомість у подібній розвазі з радістю беруть участь ті, хто справді пізнаний у темі – ваша ЦА.

Дисконтна карта

Принципи: умови, мотивація, винагорода

Рівень залученості: 80%

Новорічні свята — чудова нагода подбати про систему лояльності, яка збільшить відсоток постійних клієнтів наступного року. Хто знає, може, ваш клієнт мріє знайти таку карту під ялинкою вранці 1 січня. Але навіть якщо ні, вона стане гарним бонусом та стимулом повернутися у вашу компанію знову. Головне продумати цікаві умови та механіку накопичення знижок.

Приклад: накопичувальна знижкова карта з умовами отримання бонусів/проходження на новий рівень ("золотий/срібний клієнт"): мінімум три купівлі на рік, два запрошених друга, які здійснять покупку за промокодом. Видавати такі карти можна клієнтам із середнім чеком вище за певну суму. За виконання умов не тільки зберігається/підвищується статус, але й знижка.

Особливості: почуття привілейованості клієнтів змусить їх виконувати умови, аби залишатися серед "найкращих". Здебільшого ефективність системи лояльності залежить від програми, де зберігаються клієнтські дані та історія їх взаємодії з компанією.

У RemOnline, наприклад, є можливість налаштувати індивідуальні знижки для постійних клієнтів. Також програма відображає історію відвідувань, купівель, замовлень, дзвінків та інших контактів клієнта з компанією.client-info.png (46 KB)

Знижка, що тане

Принципи: умови, мотивація, винагорода

Рівень залученості: 90%

Ніщо так не впливає на бажання здійснити покупку, як відчуття можливості заощадити. Тому знижка, яка з кожним днем ​​стає меншою, може стати гарною мотивацією до здійснення покупки та внесе ігровий елемент у звичайний процес.

Приклад: 20 грудня оголошується знижка 40%, яка зменшується з кожним днем. 40%, 35%, 30% і так далі.

Особливості: багато людей купують подарунки за кілька днів до свят. Щоб вони дізналися про те, що знижки у вашому магазині почалися заздалегідь, потрібна продумана рекламна кампанія.discount.png (670 KB)Якщо вам сподобався якийсь із наведених вище прикладів, сміливо користуйтеся ідеєю — часу, аби встигнути до свят, залишилося не так багато. Але якщо жоден приклад не надихнув вас, придумайте свій, керуючись простими правилами:

  1. Чим більший розмір знижки, тим складніші умови її отримання.
  2. Чим простіші умови, тим більша ймовірність, що хтось захоче їх виконувати.
  3. Чим креативніші завдання, тим цікавіше їх виконувати (головне не перестаратися).

Гейміфікація новорічних знижок діє з подвійною силою: позитивні емоції від свята у сумі з цікавістю від "гри" зроблять клієнтський досвід яскравим та незабутнім. Тож вигадуйте, креативте, грайте! Обміркуйте деталі акції зараз, аби у новий рік клієнти входили із приємними враженнями від вашої компанії. Воно того варте.


* рівень залучення у відсотках — суб'єктивна думка редакції, що збільшує наочність. Будь-який збіг з реальними показниками залучення ваших клієнтів випадково :)