3 хвилини

Залучення потенційних клієнтів: Таргетована Реклама

На сьогодні конкуренція ринку надзвичайно велика та важливою складовою для успіху бізнесу є ефективна стратегія залучення потенційних клієнтів. Підбір цільової аудиторії та взаємодія з нею стали одним із головним завданням для будь-якої компанії, яка прагне стабільно зростати та розвиватися. Одним із ключових інструментів розвитку бізнесу є таргетована реклама. Спеціалісти агенції Voice Marketing поділилися з нами, як можна ефективніше запускати таргетовану рекламу використовувавши CRM-системи.Таргетована реклама — це реклама, яка спрямована на конкретно підібрану аудиторію. Цей інструмент маркетингу дозволяє максимально точно спрямувати рекламні кампанії на потенційних клієнтів. А завдяки CRM-системі ви можете розширити можливості таргетованої реклами в рази. Відстежування та аналіз реакцій клієнтів на рекламу, проведення A/B-тестувань та удосконалення стратегій стають більш ефективними завдяки використанню CRM-систем.

Однією з ключових переваг таргетованої реклами є можливість точно позначити сегмент аудиторії, на який буде спрямована реклама. Це дозволяє ефективно витрачати рекламний бюджет та максимізувати конверсію.

Ключові етапи налаштування таргетованої реклами використовуючи дані з CRM-систем

Успішне використання таргетованої реклами вимагає постійної оптимізації стратегій та впровадження конкретних етапів взаємодії з потенційними клієнтами. Нижче розглянемо ключові етапи, які допомагають забезпечити успішну та ефективну рекламну кампанію.

Аналіз цільової аудиторії

Першим етапом є успішної рекламної кампанії є визначення цільової аудиторії. Більшість бізнесів вже мають значну кількість даних про клієнтів, завдяки СRM-системі. Це дозволяє визначити портрет цільової аудиторії компаній. На основі цього аналізу можна створити деталізовані портрети ідеального клієнта та визначити, які категорії аудиторії найбільш відкриті до взаємодії.


Цільова аудиторія (ЦА) — це група людей, на яку спрямовані певні інформація, товар чи послуга. Це ті люди, які є потенційними споживачами чи користувачами конкретного продукту чи послуги.Окрім того, завдяки CRM-системі ви можете розділити ЦА на підгрупи. Для кожної групи розробити персоналізовану пропозицію. Це збільшить ефективність ваших рекламних кампаній та зменшить розходи на рекламний бюджет.

Створення персоналізованих пропозицій

Спираючись на вже зібрану інформацію, наступним етапом успішної рекламної кампанії є створення офферів.example-ad1.webp (39 KB)example-ad2.webp (65 KB)


Приклади рекламних креативів з офферами


Оффер — це спеціальна пропозиція, яка розробляє для клієнтів з метою укладання угоди. В бізнесі оффер може включати умови, ціни, строк дії та інші пропозиції, які стають основою для подальших переговорів.Тут важливо враховувати не лише демографічні характеристики аудиторії, але й їхній історії взаємодії з компанією, попередні покупки, а також інші важливі фактори. Завдяки СRM-системі ви можете автоматизувати процеси збору необхідної інформації, що полегшить вам розробити спеціальні пропозиції.

Лояльність клієнтів

Після успішного залучення нових клієнтів важливо забезпечити їхню лояльність до вашого бізнесу. Використовуючи дані з CRM-системи дозволить вам створювати персоналізовані пропозиції для вже існуючих клієнтів.

Також варто пам’ятати про такий інструмент таргетованої реклами, як ретаргет. Ретаргет являють собою рекламні кампанії, які розраховані на клієнтів вже знайомих з вашим бізнесом.

На цьому етапі використання таргетованої реклами в CRM-системах виявляється ключовим для підтримки та зміцнення відносин із клієнтами.

Взаємодії з клієнтами через таргетовану рекламу 

Зосереджуючись на покращенні взаємодії з клієнтами, компанії активно впроваджують таргетовану рекламу. У цьому розділі ми розглянемо деякі ключові стратегії, які роблять взаємодію з клієнтами більш ефективною та високо персоналізованою.

Побудова повноцінного портрета ЦА

Спрямована реклама надає можливість збирати додаткові дані про клієнтів, що допомагає у побудові повноцінного портрета вашої ЦА. Це дозволяє запускати таргетовану рекламу найбільш влучніше за попередні рази. А також підвищують прибуток бізнесу та зменшують його рекламний бюджет.

Ретаргетинг для підвищення конверсії

Використання такого інструменту як ретаргет в тандемі з CRM-системами дає можливість налаштовувати рекламні кампанії спеціально для тих клієнтів, які вже взаємодіяли з компанією, або для клієнтів,  які відмовилися співпрацювати. Це дозволяє підвищити конверсію, нагадуючи клієнтам про продукти чи послуги, які їх цікавлять. А також повідомити їм спеціальні пропозиції, які розробила компанія саме для них.

За дослідженням великий відсоток конверсії приносить саме інструмент ретаргетинг. Тому, що аудиторія вже знайома з товарами/послугами, які пропонує їй компанія, тобто існує так званий “кредит довіри” до бренду.

Динамічна персоналізація рекламних кампаній

Завдяки CRM-системам, компанії можуть впроваджувати динамічну персоналізацію. Враховуючи різні етапи життєвого циклу клієнта — від клієнта, який побачив рекламу до лояльного покупця — рекламні кампанії можуть змінюватися для максимальної ефективності.

Вимірювання та аналіз ефективності таргетованої реклами в CRM-системах

Таргетована реклама, як і будь-який маркетинговий інструмент  вимагає системного аналізу та вимірювань показників. У цьому розділі розглянемо ключові метрики та інструменти для визначення ефективності рекламних кампаній та взаємодії з клієнтами.

Ключові метрики ефективності таргетованої реклами:

 • Конверсія
  Вимірює, наскільки ефективно реклама перетворює перегляди в реальні дії, такі як покупки, реєстрації або запити на інформацію.
 • ROI (Повернення інвестицій)
  Визначає, наскільки прибутковою є рекламна кампанія в порівнянні з витратами на неї.
 • Взаємодія та залучення
  Аналізує кількість лайків, коментарів, та інших форм взаємодії з рекламним вмістом.

Інструменти аналізу та відстеження ефективності кампанії

 • Google Analytics
  Дозволяє вимірювати та аналізувати взаємодію клієнтів з рекламним контентом, визначаючи ключові показники ефективності.
 • CRM-аналітика
  Вбудовані аналітичні інструменти в CRM-системах дозволяють відстежувати конверсії, аналізувати дані про клієнтів та визначати ефективність кампаній.
 • A/B-тестування
  Цей інструмент дозволяє порівнювати ефективність двох або більше варіантів рекламного вмісту для визначення оптимального підходу.

Постійне вдосконалення стратегій

Аналіз даних та використання інструментів вказаних вище не лише допомагає виміряти ефективність, але й стає основою для постійного покращення ваших рекламних кампаній. За допомогою зібраних даних компанії можуть швидко адаптувати свої рекламні кампанії, щоб досягти кращих результатів.

Висновок

Таргетована реклама в CRM-системах визначає сучасні стратегії залучення клієнтів, надаючи компаніям можливість точно взаємодіяти з аудиторією. Цей підхід сприяє не лише залученню нових клієнтів, але і їх утриманню через персоналізацію та постійне вдосконалення стратегій. Взаємодія таргетованої реклами та CRM-систем визначає успіх сучасного бізнесу, побудованого на глибокому розумінні та задоволенні потреб клієнтів.