7 хвилин

SEO-оптимізація сайту без штатного сеошника

Поради, які допоможуть підвищити позиції сторінок у пошуковій видачі

У 9 компаній з 10 є свій сайт. Створювати та наповнювати сторінку може практично кожний, а зробити так, аби клієнти на неї потрапляли — ні. Про те, як отримати вигідні позиції у видачі без допомоги штатного фахівців, розказали у статті.


Конкуренция с рекламными объявлениями, мощными агрегаторами и маркетплейсами практически не оставляет шанса оказаться на первой странице выдачи. Но побороться можно хотя бы за то, чтобы обогнать позиции конкурентов. 

Многие до сих пор считают, что поисковая оптимизация — это “побольше ключевых запросов в текстах”. На самом же деле, это целый набор параметров технической и контентной стороны страницы, которые показывают краулерам (поисковым роботам, которые сканируют страницы на предмет соответствия требования поисковых систем), что вашу страницу можно поднять повыше. 

Если бюджета на штатного SEO-специалиста недостаточно, а времени на самостоятельный разбор инструментов и изучения тонкостей ранжирования Яндекса и Google просто напросто нет, советуем разобраться хотя бы в азах SEO.  

Даже если вы не сможете провести seo-оптимизацию сайта самостоятельно, вы сможете составить корректное техническое задание исполнителям — веб-разработчикам, которые делали сайт, SEO-специалистам на аутсорсе и людям, которые публикуют контент на сайте вашей компании. А ещё корректно оценить эффективность проделанной работы и сохранить бюджет.


Давайте познайомимося з інструментами, які допоможуть керівнику це зробити.

Щоб вирішити проблему сео-оптимізації сайту, потрібно її конкретизувати — у цьому допоможуть спеціальні сервіси

Перш за все потрібно зрозуміти, що не так. Наочно це визначити неможливо: навіть сторінки з корисною інформацією для ваших клієнтів можуть приносити мало трафіку може приносити мало трафіку. Аби виявити конкретні проблеми, потрібно застосовувати спеціальні сервіси. Почнемо з основ.

1. Google Analytics 

Припустимо, що цей інструмент вже давно встановлений та збирає дані — вони стануть у нагоді вам для оптимізації сайту, навіть якщо до цього ви не використовували його у роботі. Якщо ж ні, встановіть та налаштуйте його якомога швидше, аби мати необхідну інформацію через місяць-два.
Google Analytics збирає дані про поведінку відвідувачів сайту: кількість відвідувань з розбивкою за джерелами, кількість переходів з реклами, цільові дії та конверсійність веб-сторінки (відсоток та кількість відвідувачів, які, в підсумку, стають вашими клієнтами).
Google AnalyticsНавіщо вам це потрібно? 

Перш за все, цей інструмент потрібен, аби скласти портрет користувачів і подивитися на свій ресурс їх очима. Перевірити, чи дійсно ваше очікування від сайту відповідає реальності, та оцінити ефективність рекламних каналів.

Але найголовніше, Google Analytics допоможе оцінити роботу seo-фахівців: залученість відвідувачів і ефективність органічного трафіку. Для цього порівняйте частку органічного трафіку до роботи із сеошником та через 3-6 місяців після початку.

2. Google Search Console

Цей інструмент допомагає керувати індексуванням сторінок сайту пошуковими системами, швидко виявляти критичні помилки та відстежувати запити, за якими відвідувачі приходять на ваш сайт з органічного пошуку. Google Search Console

Навіщо вам це потрібно? 

За допомогою Google Search Console ви можете відстежити критичні помилки сайту, які не дозволяють пробитися до топу видачі пошукових систем, аби оптимізувати сайт під запити, за допомогою яких на нього потрапляють користувачі. відстежити критичні помилки сайту

Регулярно відстежуючи ці звіти, ви зможете зрозуміти ефективність органічного трафіку в розрізі сторінок, ключових запитів, пристроїв. Також там можна знайти рекомендації щодо виправлення помилок, видаляти сторінки з індексації або навпаки, відправляти їх на перевірку ботами. Одним словом, ці інструменти дозволяють впливати на роботу бота з вашим сайтом.
Головний мінус полягає в тому, що для різних пошукових систем дані збираються окремо. Аби провести комплексний аналіз, знадобляться інші інструменти

3. Оптимізація та просування сайту за допомогою глибокого seo-аудиту

Netpeak Spider, наприклад, надає більш докладні звіти за усіми типами SEO-проблем і працює з урахуванням вимог Google, за якими боти перевіряють сторінки. Netpeak Spider

Навіщо вам це потрібно?  

Google Search Console сигналізує про проблеми, що виявлені ботом, а Netpeak Spider — може своєчасно вирішити проблеми з пошуковою системою, комплексно виявивши їх ще до індексування.

Які помилки можуть спливти? Індексування битих (404) сторінок ботом (рішення: 301 редирект з мертвої сторінки на робочу), дублювання контенту (заголовків, описів, підзаголовків, альтів), недоступність для мобільних пристроїв, биті картинки, наявність битих посилань та інші моменти, які просто могли випасти з поля зору при створенні й оновлення сайту.сигналізує про проблемиNetpeak Spider — це один з найпопулярніших, але далеко не єдиний інструмент, що забезпечує подібний аналіз. Існують як платні, так і безкоштовні сканери, що відрізняються лише глибиною аналізу та зручністю інтерфейсу. Наприклад, Semrush.


ПОРАДА RemOnline

Технічна оптимізація сайту неможлива без таких елементів, як протокол robots.txt і файл sitemap. 


Файл sitemap або xml карта сайту — файл для пошукових систем з перерахуванням сторінок, що підлягають індексації.

Протокол robots.txt — інструкції, які забороняють або дозволяють сканувати певні сторінки сайту.

Ці елементи необхідні для коректної та швидкої роботи ботів з контентом сайту. Але для їх розміщення та налаштування потрібно звернутися до фахівця.Також на ранжування сторінок впливає швидкість завантаження сайту. Цьому пункту є сенс приділити особливу увагу.

4. Оцінка швидкості завантаження сайту за допомогою PageSpeed Insights

Це сервіс перевірки швидкості завантаження — сумарного часу, який витрачається на завантаження всіх елементів сторінки. За словами фахівців Google, цей показник має ключовий вплив на видачу сторінки в пошукових системах. 

Навіщо вам це потрібно? Сервіс враховує всі новітні алгоритми пошукових систем і в деталях показує можливі способи скорочення часу завантаження сторінки. І що найважливіше — робить це окремо для мобільної та десктопної версії сайту.

Привчіть себе перевіряти швидкість завантаження сайту кожної сторінки, яку оновлюєте або публікуєте на сайті, та ,за необхідності, користуватися рекомендаціями по збільшенню швидкості завантаження.сервіс перевірки швидкості завантаження


Вітаємо! Тепер ви можете аналізувати органічний трафік, позиції та кліки, контролювати індексацію та виявляти помилки, які заважають сайту злетіти у видачі. Ці інструменти допоможуть вам, як керівнику, тримати під контролем ситуацію та розуміти, що відбувається з сайтом поза адмінкою.

 

Візьміть за правило регулярне відстеження звітів з вищевказаних сервісів, адже ми можемо впливати тільки на проблеми, з якими знайомі

 

Якщо ви ще не користуєтеся будь-яким з цих інструментів, радимо не зволікати — реєструйтеся, аби якомога швидше визначити гальмуючі фактори, почати над ними роботу, та підвищити позицію свого сайту у видачі. Ніхто не знає, перейшов би клієнт за посиланням, якби воно перебувало навіть на два рядки нижче ... А клієнти — це те, за що варто боротися з конкурентами, нехай навіть і на пошуковому полі бою.

comments powered by Disqus