3 хвилини

Як вашому бізнесу підготуватися до Чорної п'ятниці

У попередній статті ми писали про знижки, а найбільші знижки коли? – Звісно, у Чорну п'ятницю. І вона вже близько! Тому сьогодні розповімо про те, в чому її "сила" та як підготувати магазин до головного розпродажу року.

Навіщо Чорна п'ятниця потрібна бізнесу

За підсумками минулого року продажі в Чорну п'ятницю зросли у середньому на 633% в порівнянні зі звичайним днем: від 410% в Україні до нереальних 3000% в Австрії. Тому так, Чорна п'ятниця може створити WOW-ефект і принести прибуток. Але це реально лише в тому випадку, коли бізнес виправдовує знижкові очікування покупців, а вони зараз знаходяться на рівні 50-65%. Тобто знижки 10-15% нікого не здивують.

За наявності актуальної та вигідної пропозиції, Чорна п'ятниця дозволить:

 • Підвищити впізнаваність бренду та рівень лояльності.
 • Підштовхнути до покупок тих, хто давно придивлявся, але сумнівався.
 • "Оживити" стару клієнтську базу і заохотити нову аудиторію.
 • Збути залежані та непопулярні товари, щоб "розчистити" полиці перед сезоном новорічних розпродажів.
 • Зібрати попередній запис клієнтів на кілька місяців вперед.
 • Різко підняти обсяг продажів і збільшити прибуток.

Після акції певна кількість нових клієнтів перейде в розряд постійних, якщо їм сподобається якість ваших товарів і послуг, а це додаткова вигода в довгостроковій перспективі. Також Чорна п'ятниця дає чудові можливості для апселлінга, переманювання трафіку конкурентів і перехресних продажів. Але щоб досягти всього цього, потрібно правильно підготуватися до акції і у нас щодо цього є гарні  ідеї.

Як підготуватися до Чорної п'ятниці: корисний чек-лист

Как подготовиться к Черной пятнице: полезный чек-лист от RemOnline

Ми склали чек-лист, який допоможе підготувати до Чорної п'ятниці ваш магазин чи майстерню та мінімізувати ймовірність форс-мажорів. Розуміємо, що у кожного типу бізнесу є свої особливості. Тому можете не виконувати всі пункти, а просто вибрати ті, які є актуальними саме для вас. Отже, ось що потрібно зробити:

 1. Підготуйте пропозицію. Складіть перелік акційних товарів, розрахуйте знижку, пропишіть умови та продумайте механіку. Можна задіяти окремі позиції, категорії або весь асортимент. Для зручності створіть таблицю з вибраними найменуваннями, відсотком знижки, цінами і датою початку розпродажу. Це допоможе контролювати ситуацію, коли Чорна п'ятниця буде в самому розпалі.
 2. Заздалегідь попередьте покупців. Їм потрібен час, щоб вибрати товари та розпланувати бюджет. Тому анонсуйте свої знижки заздалегідь: додайте банер, зробіть розсилку, створіть окрему цільову сторінку, напишіть пост в соціальних мережах, запустіть таргетовану і контекстну рекламу і т.д. Вибір каналу комунікації залежить від специфіки вашого бізнесу.Перед відправкою листів перевірте, щоб вони правильно та красиво відображалися на всіх пристроях. Врахуйте те, що клієнти можуть відкривати їх не відразу, а через кілька днів. Загалом, починайте розповідати про акцію мінімум за тиждень до її початку, щоб ваша аудиторія не пішла до конкурентів.
 3. Розрахуйте навантаження та переконайтеся в тому, що ваш магазин з ним впорається. Спрогнозуйте попит, замовте достатню кількість товарів, оптимізуйте графік роботи співробітників, подбайте про логістику та максимально спростіть процес покупки. Якщо основна частина ваших клієнтів купує онлайн, переконайтеся в тому, що сайт впорається з підвищеним трафіком в пікові періоди. Крім того, перевірте коректність роботи його мобільної версії та форм, які клієнт мусить заповнити для отримання знижки. Вони часто збираються похапцем та не тестуються належним чином.
 4. Складіть гайди щодо вибору подарунків та інших особистих приводів. Це особливо актуально для інтернет-магазинів. Можна написати кілька статей, постів або просто створити добірки товарів. Так покупцям з різними цільовими запитами буде легше вас знайти і вони будуть вдячні за корисні поради.
 5. Слідкуйте за конкурентами. Проаналізуйте їхні ціни, подивіться знижки та підпишіться на розсилки, щоб знайти гарні ідеї, навчитися на чужих помилках і бути на крок попереду.
 6. Підготуйтеся до різних сценаріїв. Що робити, якщо товар закінчиться, сайт "ляже", менеджери не впораються, доставка затримається або трапиться ще якась НС? В ідеалі ви мусите мати запасний план для подібних випадків.
 7. Створіть правильний настрій. Публікації, манера спілкування співробітників, інтер'єр, зображення, які ви використовуєте – все це має створювати атмосферу свята. Тому що саме з ним асоціюються розпродажі і клієнти хочуть отримати не тільки вигоду, а й позитивні емоції.
 8. Зробіть нових покупців постійними. Збережіть інформацію про нових замовників, щоб підтримувати з ними зв'язок: робити розсилки, давати персональні знижки та брати відгуки. Для цього потрібно завести їх картки в CRM-системі. Це можна зручно зробити в RemOnline.
 9. Оцініть результат. Подумайте, які знижки принесли більше прибутку, що було зайвим, які пропозиції виявилися нецікавими для клієнтів, що варто додати, як зменшити вартість каналів залучення і т.д. Це не остання акція у вашому житті, тому зробіть з неї висновки, щоб наступного разу вийшло краще.

Покроковий план – це чудово. Але перед підготовкою до Чорної п'ятниці в будь-якому випадку варто оцінити всі ризики: подумати про те, чи потрібна взагалі вона вашим клієнтам (розпродаж може бути сумнівним заходом, наприклад, для ремонтних майстерень) та порахувати маржу, щоб в результаті не зазнати збитків. Крім того, бажано, аби знижки були масовими та дійсно вигідними. Не спрацює акція на 3 товари з попереднім підвищенням цін. Багато покупців прицінюються заздалегідь і швидко розкусять вашу хитрість. Тому все має бути чесно.

Якщо ви можете дати лише маленькі знижки, то ймовірно така гра не варта свічок: клієнти їх не сприймуть і ви даремно витратите гроші на рекламу чи закупівлю зайвих позицій.

Перший розпродаж можна розглядати як навчальний посібник і не дуже засмучуватися, якщо раптом щось піде не так. Тож будьте амбітними, ставте реалістичні цілі, вірте у свої сили та добре підготуйтеся. Тільки поспішіть, Чорна п'ятниця 2019 стартує вже 29 листопада.

comments powered by Disqus