5 хвилин

Податки в RemOnline

Друзі, без зайвих пауз представляємо вам ще одне оновлення, яке ми анонсували у попередній статті – це податки.

Раніше керування оподаткуванням у RemOnline було представлено у вигляді чекбокса "Платник ПДВ" і змінних в шаблонах документів. Тепер же ви можете:

  • завести в RemOnline усі податкові ставки, які застосовуються до вашої компанії на товари, роботи і послуги;
  • налаштувати застосування однієї або декількох податкових ставок (наприклад, ПДВ і акциз) окремо в документах замовлень, продажів і оприбуткування;
  • бачити суми податків при створенні, перегляді та редагуванні документів.

Завдяки цьому ви зможете працювати в дійсному правовому полі, бачити коректний фінансовий облік і в майбутньому правильно будувати фінансові звіти.

Крім того, вже в найближчих оновленнях ви також зможете встановлювати різні податкові ставки на окремі товари, послуги та їх категорії.

З чого почати?

На сторінці "Налаштування > Загальні" з'явився блок "Оподаткування", де потрібно включити чекбокс "Використовувати систему оподаткування". Якщо раніше у вас був включений чекбокс "Платник ПДВ", то нічого робити не потрібно.
 
з'явився блок "Оподаткування"
 

Коли увімкнено використання податків, то стає доступною сторінка "Налаштування > Податки", де ви можете створити всі податкові ставки, встановити порядок їх застосування та вказати, що робити з відкритими документами, якщо податкові правила компанії змінилися.

Створення податків

Ви можете створити будь-яку кількість податкових ставок. Наприклад, це може ПДВ 20% на продаж товарів і послуг, ПДВ 10% на товари від постачальників і тд.

Зверніть увагу, що тепер є два типи податків:

  • вкладений – розраховується від вартості товару або послуги, не впливає на підсумкову вартість замовлення для клієнта, але впливає на маржинальність з точки зору компанії;
  • накладений – оплачується клієнтом поверх вартості послуги чи товару.

 
Створення податків
 

Покрокову інструкцію по створенню, редагуванню та видаленню податків з детальним описом значення кожного поля ви знайдете тут.

Застосування податків

У блоці "Загальні правила" ви можете задати, які податки застосовуються в замовленнях і продажах, а які – в оприбуткуваннях. І якщо податкових ставок для одного типу документів кілька, то ви також можете встановити порядок їх застосування, де перший в списку податок має найвищий пріоритет, а останній – найнижчий.
 

Застосування податків

Важливо поставити правильну черговість податків, щоб правильно розраховувати суми податків, які ви побачите в документах замовлень, продажів та оприбуткувань:
 
правильно розраховувати суми податків
 

Детальна інструкція з налаштування правил застосування податків з формулами розрахунку і прикладами знаходиться в цій статті Бази знань.

Перерахунок податків у відкритих документах

Не можна виключати те, що поки ви працюєте у відкритому документі, податкові правила для компанії можуть змінитися. Наприклад, ви створили чернетку оприбуткування, коли ставка ПДВ була 10%, а при наступному відкритті чернетки в податкових правилах компанії вже вказана ставка 20%. Тому в блоці "Налаштування" ви можете вказати, що RemOnline робити в таких випадках:
 

Перерахунок податків
 

При виборі першого варіанту в чернетці оприбуткування або при роботі з відкритим замовленням ви побачите такий інформаційні блок:
 
чернетка оприбуткування
 

І, звичайно ж, з новою функцією для ролей на сторінці "Налаштування > Співробітники" з'явилися нові права доступу в групі "Податки":
 
нова функція для ролей

Точний опис, за що відповідає кожне право, ви знайдете тут.

Що буде далі?

Поточна версія податків – це перший крок до універсального та гнучкого управління оподаткуванням в RemOnline. У наступних оновленнях у вас з'явиться можливість поділити послуги на категорії та задати для них різні податкові ставки. Що стане в нагоді, наприклад, при роботі з фізичними та юридичними особами.

Також ми вже працюємо над коректним відображенням податків для користувачів на патентній системі оподаткування. Крім того, в подальшому ви зможете побачити, скільки податків ваша компанія виплатила по кожному замовленню та їх загальну суму.

І, звичайно ж, ми чекаємо вашу зворотний зв'язок, адже це те, що допомагає нам робити RemOnline краще.

comments powered by Disqus