Укр
  1. Головна
  2. Блог
  3. Академія РемОнлайн

Програмний РРО: відповіді на найпоширеніші запитання

types-of online-cash-desks-banner.png (51 KB)

В одній з попередніх статей ми писали про появу програмних РРО, передбачених законами №128-ІХ та 129-ІХ. Вони існуватимуть паралельно зі звичайними касовими апаратами та стануть доступними до використання вже навесні. При цьому ще не зовсім зрозуміло, як саме працюватиме таке рішення: наприклад, що робити зі звітністю чи у разі відсутності інтернету... Сьогодні дамо відповіді на найпоширеніші запитання щодо програмних РРО, аби ви мали змогу підготуватися до переходу на нову схему роботи.

1.Чи дорого коштують програмні РРО?
Контролюючий орган буде надавати програмне забезпечення та підтримувати його актуальність безкоштовно. Це одна з головних переваг нового рішення перед звичайними касовими апаратами.

2. Як саме програмний РРО буде виконувати функції фіскалізації?
Програмний РРО заносить підсумкову інформацію про обсяг готівкових та безготівкових операцій на фіскальний сервер ДПС для довгострокового зберігання та багаторазового зчитування. Після занесення дані неможливо стерти або змінити. В цьому й полягають його фіскальні функції.

3. Чи потрібно якимось чином реєструвати програмний РРО?
Так, програмний РРО має бути зареєстрований у відповідному реєстрі сервером ДПС у момент присвоєння йому фіскального номера. Крім того, до реєстру вносять дані щодо суб'єкта господарювання, який буде ним користуватися.

4. Що вважається розрахунковим документом для програмного РРО?
Це електронний документ встановленого змісту та форми (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що створений програмним РРО та підтверджує факт продажу чи повернення товарів і послуг.

5. Які документи треба подавати до ДПС користувачам програмних РРО?
Користувачі програмних РРО мусять подавати до ДПС електронні фіскальні звітні чеки та електронні фіскальні звіти. Вони мають містити обов'язкові реквізити та в автоматичному порядку формуватися раз на добу.При цьому до контролюючого органу не потрібно буде подавати звітність до 15 числа кожного місяця. Крім випадків, коли не передбачено обміну інформацією за допомогою інтернету.

6. Що робити, якщо програмний РРО вийшов з ладу?
В такому разі з ним не можна працювати до моменту усунення несправностей. На жаль, використання розрахункових книжок та резервного РРО передбачено тільки для класичних касових апаратів. Якщо ваш програмний РРО зламається, потрібно буде повідомити про це податковий орган, центр сервісного обслуговування та виробника.

7. Як проводити розрахункові операції за відсутності інтернету?
Коли між програмним РРО та сервером ДПС немає зв'язку, розрахункові операції можна проводити в офлайн-режимі. Така робота може тривати максимум 36 годин. У цей час електронним розрахунковим документам надаються фіскальні номери з діапазону, сформованому на сервері контролюючого органу. Ви можете використовувати їх 168 годин на місяць. Без діапазону фіскальних номерів, отриманого в ДПС, застосування програмного РРО у період відсутності  інтернету забороняється.

8. Порядок дій при відновленні зв'язку?
Якщо ви проводили розрахункові операції в режимі офлайн, вам потрібно сповістити контролюючий орган про час початку та завершення такої роботи. Це необхідно зробити упродовж години з моменту появи інтернету за формою, передбаченою законодавством.
Крім того, протягом однієї години після відновлення зв'язку здійснюється передача на сервер ДПС копій розрахункових документів, проведених програмним РРО в офлайн-режимі. Це мусить бути зроблено до моменту формування електронного фіскального звітного чека та фіскального звіту за той день, коли їх було створено.

9. Чи з'являться якісь нові звіти?
На щастя, влада не впроваджує жодних нових звітів ані для звичайних, ані для програмних РРО.

10. Навіщо створювати електронні копії розрахункових документів?
Електронні копії фіскальних звітних чеків та розрахункових документів можуть використовуватися контролюючим органом як додаткове джерело даних, а також під час перевірок платників податків.

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам розібратися в особливостях роботи програмних РРО. Підпишіться на оновлення блогу РемОнлайн, щоб першими дізнаватися актуальні новини та корисну інформацію для бізнесу.

comments powered by Disqus