Укр
  1. РемОнлайн
  2. Блог
  3. Оновлення
  4. Нові права і роз'яснення по роботі з виплатами за замовленнями

Нові права і роз'яснення по роботі з виплатами за замовленнями

permissions_and_vars_main.png (88 KB)

Останнє оновлення багатьох не залишило байдужими. Хтось був здивований тим, що для деяких співробітників перестав відображатися залишок кас. Хтось задавав багато питань стосовно змін в роботі змінних #АВАНС і #ДО-СПЛАТИ. У цій статті ми розповімо, про проведену роботу над помилками, а також, розповімо як тепер працювати зі змінними #АВАНС, #ДО-СПЛАТИ і #СПЛАЧЕНО.

Права каси

Ми розділили право "Може бачити залишок і рух грошей" на два, окремих права: "Може бачити рух грошей" і "Може бачити залишок". Тепер можливі будь-які комбінації в налаштуваннях прав доступу до кас, можна приховати історію руху, але дозволити бачити залишок, або навпаки, приховати залишок але дозволити бачити історію.

Змінні платежів за замовленнями

Як вже встигли помітити, в діалозі замовлення з'явилася вкладка "Платежі". Це на перший погляд невелика зміна, призвело до фундаментальної зміни. Тепер немає такого поняття як "Аванс". Адже що є аванс? По суті, це сукупність платежів перед фінальною оплатою. Як правило вноситься всього один такий платіж, але може бути і декілька. Це призвело до того, що була введена нова змінна "#СПЛАЧЕНО", яка друкує в документі суму, яка була оплачена за замовлення на момент друку документа. Скільки всього сплачено за замовлення відображається у вкладці "Платежі".

Змінна "#АВАНС" за своїм змістом та значенням повністю відповідає "#СПЛАЧЕНО" тепер вважається застарілою і не рекомендується до використання. У шаблонах документів ми будемо продовжувати її підтримувати, але вона буде повністю відповідати змінної "#СПЛАЧЕНО". У діалозі замовлення поле "Аванс" перейменовано на "Передоплата". Таким чином ми повністю відмовилися від поняття Аванс.

Змінна "#ДО-СПЛАТИ" тепер показує скільки всього потрібно доплатити, щоб замовлення вважався сплаченим. Її значення вираховується як "#ЗАМОВЛЕННЯ-СУМА мінус #СПЛАЧЕНО". Наприклад, у нас є замовлення в статусі "Готовий" на загальну суму 1000 руб за яким була передоплата 200 руб. При друку, змінна "#ДО-СПЛАТИ" прийме значення 800 руб (# ЗАМОВЛЕННЯ-СУМА 1000 руб - # СПЛАЧЕНО 200 руб = 800 руб). Тепер переведемо замовлення в статус "Закрито". З'явиться діалог оплати 800 руб. Вносимо оплату. Після чого знову друкуємо документ. Тепер "#ДО-СПЛАТИ" прийме значення 0 руб. Так як на момент друку документа сума # СПЛАЧЕНО дорівнює сумі замовлення.

Тепер подивимося на таблицю послуг і товарів в шаблоні документа. Цю таблицю можна задати двома способами. За допомогою змінних #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ, #ТАБЛИЦЯ-ЗАПЧАСТИНИ і #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ-ЗАПЧАСТИНИ, або за допомогою шаблону таблиці.

У разі, якщо таблиця генерується з змінних #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ, #ТАБЛИЦЯ-ЗАПЧАСТИНИ і #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ-ЗАПЧАСТИНИ то при друку система автоматично додає рядки "Оплачено" і "До оплати" для замовлення, який не сплачено повністю. Якщо ж замовлення оплачено в повному обсязі, то система виведе лише один рядок "Разом:".

Проблема може бути коли таблиця задана як шаблон. В цьому випадку, порядок рядків задано шаблоном. Так як "Аванс" це тепер "Передоплата", то слово Аванс вводить в оману. Рекомендується перейменувати цю строчку в "Оплачено". Таким чином, в підвалі таблиці завжди будуть як мінімум три рядки: "Разом", "Оплачено" і "До оплати".

В яку касу пішов платіж?

Тепер у вкладці "Платежі" поруч із сумою платежу при наведенні на іконку (i) буде показано, в яку касу був внесений цей платіж. Це допоможе швидше знаходити платежі.

comments powered by Disqus