Нові права і роз'яснення по роботі з виплатами за замовленнями

Нові права і роз'яснення по роботі з виплатами за замовленнями

Останнє оновлення багатьох не залишило байдужими. Хтось був здивований тим, що для деяких співробітників перестав відображатися залишок кас. Хтось задавав багато питань стосовно змін в роботі змінних #АВАНС і #ДО-СПЛАТИ. У цій статті ми розповімо, про проведену роботу над помилками, а також, розповімо як тепер працювати зі змінними #АВАНС, #ДО-СПЛАТИ і #СПЛАЧЕНО.

Права каси

Ми розділили право "Може бачити залишок і рух грошей" на два, окремих права: "Може бачити рух грошей" і "Може бачити залишок". Тепер можливі будь-які комбінації в налаштуваннях прав доступу до кас, можна приховати історію руху, але дозволити бачити залишок, або навпаки, приховати залишок але дозволити бачити історію.

Права каси

Змінні платежів за замовленнями

Як вже встигли помітити, в діалозі замовлення з'явилася вкладка "Платежі". Це на перший погляд невелика зміна, призвело до фундаментальної зміни. Тепер немає такого поняття як "Аванс". Адже що є аванс? По суті, це сукупність платежів перед фінальною оплатою. Як правило вноситься всього один такий платіж, але може бути і декілька. Це призвело до того, що була введена нова змінна "#СПЛАЧЕНО", яка друкує в документі суму, яка була оплачена за замовлення на момент друку документа. Скільки всього сплачено за замовлення відображається у вкладці "Платежі".

Змінні платежів за замовленнями

Змінна "#АВАНС" за своїм змістом та значенням повністю відповідає "#СПЛАЧЕНО" тепер вважається застарілою і не рекомендується до використання. У шаблонах документів ми будемо продовжувати її підтримувати, але вона буде повністю відповідати змінної "#СПЛАЧЕНО". У діалозі замовлення поле "Аванс" перейменовано на "Передоплата". Таким чином ми повністю відмовилися від поняття Аванс.

Змінна "#ДО-СПЛАТИ" тепер показує скільки всього потрібно доплатити, щоб замовлення вважався сплаченим. Її значення вираховується як "#ЗАМОВЛЕННЯ-СУМА мінус #СПЛАЧЕНО". Наприклад, у нас є замовлення в статусі "Готовий" на загальну суму 1000 руб за яким була передоплата 200 руб. При друку, змінна "#ДО-СПЛАТИ" прийме значення 800 руб (# ЗАМОВЛЕННЯ-СУМА 1000 руб - # СПЛАЧЕНО 200 руб = 800 руб). Тепер переведемо замовлення в статус "Закрито". З'явиться діалог оплати 800 руб. Вносимо оплату. Після чого знову друкуємо документ. Тепер "#ДО-СПЛАТИ" прийме значення 0 руб. Так як на момент друку документа сума # СПЛАЧЕНО дорівнює сумі замовлення.

Тепер подивимося на таблицю послуг і товарів в шаблоні документа. Цю таблицю можна задати двома способами. За допомогою змінних #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ, #ТАБЛИЦЯ-ЗАПЧАСТИНИ і #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ-ЗАПЧАСТИНИ, або за допомогою шаблону таблиці.

таблицю можна задати двома способами

У разі, якщо таблиця генерується з змінних #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ, #ТАБЛИЦЯ-ЗАПЧАСТИНИ і #ТАБЛИЦЯ-РОБОТИ-ЗАПЧАСТИНИ то при друку система автоматично додає рядки "Оплачено" і "До оплати" для замовлення, який не сплачено повністю. Якщо ж замовлення оплачено в повному обсязі, то система виведе лише один рядок "Разом:".

Проблема може бути коли таблиця задана як шаблон. В цьому випадку, порядок рядків задано шаблоном. Так як "Аванс" це тепер "Передоплата", то слово Аванс вводить в оману. Рекомендується перейменувати цю строчку в "Оплачено". Таким чином, в підвалі таблиці завжди будуть як мінімум три рядки: "Разом", "Оплачено" і "До оплати".

В яку касу пішов платіж?

Тепер у вкладці "Платежі" поруч із сумою платежу при наведенні на іконку (i) буде показано, в яку касу був внесений цей платіж. Це допоможе швидше знаходити платежі.

В яку касу пішов платіж

comments powered by Disqus