4 хвилини

Зустрічайте Фінанси з Балансами та взаєморозрахунками в RemOnline

Друзі, як і обіцяли, першим оновленням 2021 року стали Баланси та взаєморозрахунки з клієнтами і постачальниками. У всіх користувачів RemOnline була можливість подивитися і навіть спробувати попрацювати з ними протягом двох тижнів на тестовому домені. Та якщо ви ще не бачили нові Фінанси і не читали передноворічний анонс, то ми ще раз із задоволенням розповімо, які можливості у вас тепер є.

Взаєморозрахунки з клієнтами та постачальниками на сторінці "Фінанси"

Як ви могли вже помітити, в головному меню "Платежі" тепер називаються "Фінанси". Для всіх користувачів з повним доступом в цьому блоці також з'явилася вкладка "Взаєморозрахунки", де ви можете побачити загальний баланс вашої компанії після перерахунку платіжних операцій за всю вашу історію використання RemOnline.

Взаєморозрахунки з клієнтами та постачальниками на сторінці "Фінанси"

Таблицю балансів можна відфільтрувати за клієнтами і постачальниками, а фінансові дані розділено на три колонки:

"Ми позичили" відповідає за заборгованість кожного клієнта і постачальника перед вашою компанією. Тобто це може бути сума за несплаченими клієнтом замовленнями і продажами або за ще не отриманими від постачальника товарами, за які ви вже внесли передоплату.

"Ми винні" – сума, яку ваша компанія має відшкодувати будь-яким способом клієнтам і постачальникам. Наприклад, клієнт вніс передоплату за замовленням або постачальник вже доставив вам товар, за який ви ще не розрахувалися. Це та сума, з якою ви повинні бути морально готовими попрощатися: або надати клієнту послугу, або товар на вказану суму, або виплатити заборгованість постачальнику.

"Баланс" – загальний баланс компанії й окремо по кожному клієнту / постачальнику, який розраховується за простою формулою: "Нам повинні" - "Ми повинні" = "Баланс". У підсумку ви побачите, в якому становищі знаходиться ваша компанія по грошових зобов'язаннях перед контрагентами.

Як працювати з балансу і взаєморозрахунками, читайте в Базі знань.

Баланс клієнта і постачальника

У картці клієнта або постачальника з'явилася вкладка "Баланси", де вказана сума їхньої або вашої заборгованості, а в таблиці відображається історія всіх грошових операцій.

Баланс клієнта і постачальника

При необхідності ви можете скорегувати баланс двома способами. Перший спосіб гранично простий – впишіть потрібну суму і все. Другий спосіб для тих, хто вів взаєморозрахунки з контрагентами, створюючи для кожного окрему касу. За бажання ви можете вибрати таку касу в списку, щоб використати наявну суму в ній для коригування балансу. RemOnline перерахує значення і покаже вам новий баланс, а сама каса контрагента стане віртуальною після коригування.

покаже вам новий баланс

Читайте докладні інструкції, як виконати коригування балансу и погасити заборгованість клієнта.

Оплата в рахунок боргу

Продовжимо тему кас і платежів. З появою балансу з'являється можливість оплати замовлень, продажів і оприбуткування в рахунок боргу. Якщо клієнт вже винен вам кошти, то сума його боргу збільшиться. Якщо ви винні клієнту, то при такому способі оплати зменшиться ваша заборгованість перед клієнтом.

Оплата в рахунок боргу

Читайте в Базі знань, як оплачувати по замовлень, продажів і оприбуткувань в борг.

Також тепер в діалозі перегляду замовлення, що знаходиться в одному з робочих статусів, на вкладці "Платежі" змінилися кнопки: "+ Передоплата" для внесення грошових коштів в касу з відповідним описом і "- Виплата" для витрати коштів на замовлення, наприклад, для повернення передоплати. Якщо ж замовлення знаходиться в одному з виконаних статусів, то ви побачите тільки кнопку "+ Оплата", яка дозволить вам прийняти оплату за замовленням.

Права доступу до Балансів

Якщо ви не бачите Баланси та взаєморозрахунки, значить у вас ще немає на то прав. Щоб виправити це, відкрийте діалог редагування ролі на сторінці "Налаштування > Співробітники" і ввімкніть всі необхідні права:

  • "Може проводити платежі в рахунок боргу" в групі "Загальні";
  • підгрупа "Взаєморозрахунки" з вкладеними правами "Може бачити взаєморозрахунки" і "Може експортувати взаєморозрахунки" у групі "Фінанси";
  • "Може бачити баланс клієнта" і "Може коригувати баланс клієнта" в групі "Клієнти".

Права доступу до Балансів

Поява балансів і взаєморозрахунків з клієнтами та постачальниками – це перше поліпшення фінансового обліку в RemOnline. Наступний етап – баланси співробітників і нарахування зарплати. З майбутніми оновленнями ви зможете не тільки розраховувати зарплату, але і нараховувати оклад відповідно до графіка співробітників, премії і штрафи.

comments powered by Disqus